ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הוט מובייל בע"מ נגד מור מתן :


לפני כבוד הרשם הבכיר אבי כהן

המבקשת/התובעת

הוט מובייל בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד חני פרפרה

נגד

המשיב/הנתבע

מור מתן

החלטה

תיק זה נפתח בבית המשפט לפני כ-14 חודשים וכתב התביעה טרם הומצא לנתבע היחיד בו. בפועל נוצר חוסר מעש ממושך בתיק בימ"ש זה, כאשר מיום פתיחת התיק ועד היום חלף זמן רב יחסית, שבו לא הוגש כתב הגנה ושבו, לכן, לא נוצרו תנאים המאפשרים בירור התביעה ע"י ביהמ"ש. לא ראוי שתיק בימ"ש יהיה פתוח זמן רב, ללא מעש בו, רק כדי לאפשר מגעים או הליכים מחוץ לכותלי ביהמ"ש תוך שמירת התיק פתוח באופן פורמלי בלבד. תיקי בימ"ש אמורים להיות אכסניה להליכים פעילים ולא להליכים רדומים.

נוכח האמור לעיל אני קובע כי, כמבוקש, מוארך המועד בטרם מחיקת התביעה מחוסר מעש ב- 90 יום מהיום, תוך שמובהר לתובעת כי זו הארכה אחרונה בהחלט.
ככל שלא תיעשה פעילות בתיק (ע"י מי מטעם הצדדים) בתוך המועד המוארך, תיחשב התביעה כמחוקה מחוסר מעש ללא צורך בהחלטה שיפוטית נוספת, והמזכירות תסגור את התיק. למעקב ויישום ע"י המזכירות.
כל הפגרות באות במניין הימים.

תשומת הלב לכך, כי עפ"י הנחיה מיום 1.6.17 של נשיא בתי המשפט במחוז ת"א, כבוד השופט אביחי דורון, בקשה למתן ארכה, המביאה לכך שבמשך תקופה העולה על תשעה חודשים מיום הגשת התביעה לא מוגש כתב הגנה (ולכן התיק לא נקבע לדיון), חייבת להיות מנומקת והיעתרות לה תיעשה מטעמים מיוחדים בלבד.

ניתנה היום, י"א אייר תשע"ט, 16 מאי 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הוט מובייל בע"מ
נתבע: מור מתן
שופט :
עורכי דין: