ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אילנית חגאג נגד כונס נכסים רשמי תל אביב :

לפני כבוד השופטת מרב בן-ארי

בעניין: פקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], התש"ם-1980
ובעניין:

המבקש/ת / החייב/ת:

אילנית חגאג

נגד

המשיב:

1.כונס נכסים רשמי תל אביב
2.רונן וינברג (נאמן)

החלטה

1. בקשה מטעם החייבת לעיון מחדש בתכנית פירעון שנקבעה בעניינה.

2. לטענת החייבת, הסכמתה לתכנית הפירעון ניתנה תחת השפעה של כדורי הרגעה שנטלה עובר למועד הדיון. מטעם זה, לטענתה, "לא ניתנה הסכמתה במובן הנדרש לתכנית הפירעון". היא עותרת להפחתת הסכום שעליה להשלים לקופת הכינוס.

3. הנאמן מתנגד לבקשה, לטענתו החייבת לא הצביעה על שינוי במצבה הנפשי או הפיזי ומכל מקום אין כל בסיס משפטי לבקשה.

4. לאחר עיון בבקשה ובתגובות מצאתי לדחות את הבקשה.

5. ראשית, גם אם אניח לטובת הדיון שהחייבת אכן נטלה כדורי הרגעה עובר למועד הדיון (דבר שלא הוכח ולא הוצגה לגביו ראיה כלשהי) לא הוכח לפני שלכדורי הרגעה יש יכולת להשפיע על שיקול דעת של אדם הנוטל אותם באופן כזה שאינו יודע ואינו מבין מה נקבע בעניינו .

6. שנית ולגופו של עניין, תכנית הפירעון בעניינה של החייבת נקבעה לאחר שהנאמן הגיש, עובר למועד הדיון את המלצותיו ולחייבת ניתנה הזדמנות לעיין בתכנית עובר למועד הדיון.

7. כמו כן, תכנית הפירעון אושרה רק לאחר שהתקיים דיון ממושך בו ניתנה לחייבת הזדמנות להביע את עמדתה והיא אכן עשתה זאת ולאחר שהצדדים שטחו את מלוא טענותיהם.

8. עיון בפרוטוקול הדיון מעלה כי באת כוח החייבת טענה טענותיה ביחס למצבה הרפואי של החייבת וכושר השתכרותה. כמו כן, במהלך הדיון ב"כ החייבת עתרה להפחית את הסכום והצדדים אף יצאו לדבר ביניהם.

9. ועיקר העיקרים: תכנית הפירעון שאושרה הייתה לפי בקשת החייבת (מפי באת כוחה), כלומר: אין מדובר בתכנית ש"נכפתה" על החייבת, אלא התכנית שהחייבת עצמה הציעה.

10. יוצא אפוא, שתכנית הפירעון נקבעה לאחר שנשקלו מלוא השיקולים ולאחר שהתאפשר לצדדים לבוא בדברים ביניהם מחוץ לאולם ולאחר שב"כ החייבת הציעה הצעה שבית המשפט הסכים לאשר . הנאמן אף התייחס לשכרה של החייבת ולחשש שלה שלא תוכל לעמוד בתכנית הפירעון וציין כי ניתן יהיה להתגמש עם החייבת בתשלומים.

בסופו של יום אושרה לחייבת תכנית פירעון מופחתת.

11. נוכח האמור, ניתן לומר כי מלוא השיקולים נשקלו, שהחייבת הייתה מודעת לתוכנית הפירעון והשלכותיה, שהיא עצמה הציעה, ובהיעדר כל אסמכתה למצב שהשפיע על שיקול דעתה של החייבת, וכאשר החייבת הייתה מיוצגת.

12. נוכח האמור, ובשים לב לכך שהמבקשת עצמה הותירה את הבקשה לשיקול דעת בית משפט (ראו בתשובה), מצאתי לדחות את הבקשה.

ניתנה היום, י' אייר תשע"ט, 15 מאי 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אילנית חגאג
נתבע: כונס נכסים רשמי תל אביב
שופט :
עורכי דין: