ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף שצופק נגד שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

בפני כבוד השופט יוסף בן-חמו

העותר

יוסף שצופק

נגד

המשיבים

1.שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר - זימונים
2.מדינת ישראל

פסק דין

בפני עתירת אסיר שעניינה תפריט המזון המסופק לו.

העותר טוען כי הוא אלרגי למלח ופלפל ולמרות זאת, המשיבה נמנעת מלספק לו את המזון המתאים למגבלותיו הרפואיות.

מהתייחסות סגן מפקד בית הסוהר שצורפה לכתב התשובה עולה שהעותר נבדק מס' פעמים על ידי דיאטנית ונקבע לו תפריט דיאטה מטאבולית, אלא שהעותר איננו מסתפק בכך והוא מבקש להכתיב אילו פריטים יסופקו לו. סגן מפקד הכלא מציין שהוא אישית ביצע בדיקה ומבירור עם אחראי מטבח בצלמון עולה שהאסיר מקבל את המזון המגיע לו בכמות ולפי הפירוט כפי שנקבע בתפריט המיוחד לו. כמו כן, צורפה התייחסותה של הדיאטנית מיום 24/1/19, לפיה היא בדקה את העותר לאחר שהופנה מהרופא. העותר מקבל דיאטה מטאבולית עקב מחלה כרונית – יתר לחץ דם ובהתחשב בממצאים בבדיקות השונות שנעשו לו, אכן יש לו אלרגיה למלח, חומץ, מזון מתובל, ועל כן הומלץ על דיאטה מטאבולית דלת מלח והורדת מתכונים מלוחים – ירקות חמוצים, בשר מעובד.
האסיר התלונן על בעיות של קושי באכילה, לאור העובדה שמזה שנים הותקנו לו שיניים תותבות. לטענתו, הוא מתקשה ללעוס מזונות קשים. נמסר לעותר כי ניתן לספק לו את האוכל במרקם דייסתי, אך הוא סירב להמשיך בתהליך, ביקש לאפשר לו לטחון את האוכל בבלנדר באופן פרטי על ידי קבלת בלנדר לחדר.

מהמסמכים הרפואיים שצורפו לכתב התשובה, עולה כי האסיר מקבל אוכל דיאטטי בהתאם למגבלותיו, נבדק מס' פעמים, נקבעה לו דיאטה מיוחדת.

העותר איננו יכול להכתיב את פריטי המזון שיסופקו לו. המזון המסופק לו הינו בהתאם להתוויה של גורמי המקצוע בשב"ס שהתאימו לו מזון במיוחד בהתאם למגבלותיו הרפואיות.

לא מצאתי מקום להתערב בהחלטה.

העתירה נדחית.

ניתן היום, י"א ניסן תשע"ט, 16 אפריל 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יוסף שצופק
נתבע: שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: