ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסי סבח נגד כלל חברה לביטוח בע"מ :

לפני כבוד השופט בכיר מנחם (מריו) קליין

התובע:
יוסי סבח

נגד

הנתבעת:
כלל חברה לביטוח בע"מ

החלטה

לפניי תביעה לפי פקודת הנזיקין (נוסח חדש) התשכ"ח-1968. התובע, יליד 1992, היה תלמיד תיכון בבית ספר ממלכתי אשכולות בבת-ים. התובע טוען שנפגע כתוצאה מהחלקה על משטח רטוב במהלך שיעור התעמלות, באולם הספורט בבית הספר (להלן: "התאונה"). התובע היה מבוטח בפוליסה לביטוח תאונות אישיות לתלמידים , שהנפיקה הנתבעת.
התובע הגיש את חו"ד של ד"ר נחמיה בלומברג - מומחה לכירורגיה אורתופדית, שקבע לו נכות רפואית צמיתה בשיעור 23%. בתחום הפסיכיאטריה הגיש התובע את חו"ד של ד"ר פלשמן אהרון, שקבע נכות נפשית צמיתה בשיעור 50%. ההגנה כופרת בחבות ולחלופין הגישה את חו"ד של ד"ר ביאליק - מומחה לכירורגיה אורתופדית, אשר קבע כי לתובע לא נותרה כל נכות גופנית או תפקודית. בתחום הפסיכיאטריה הגישה ההגנה את חו"ד של פרופ' טיאנו, שקבע כי לתובע נכות זמנית בשיעור של 10% למשך חמש שנים . עם זאת, לא נותרה לתובע כל נכות רפואית לצמיתות.
בנסיבות אלו, כשהפערים בין חו"ד הצדדים עצומים, הרי שאין מנוס מלמנות מומחים מטעם ביהמ"ש ולהורות לצדדים להגיש תחשיבי נזק בהתאם לקביעות מומחי ביהמ"ש. משכך:
הנני מורה על מינויו של פרופ' וינטרוב שלמה, כמומחה מטעם בית המשפט בתחום אורתופדיה, להערכת מצבו הבריאותי של התובע לפני ואחרי התאונה והאם נכותו נובעת מהאירוע הנטען. בתחום הפסיכיאטריה הנני מורה על מינויו של ד"ר רוטשטיין ליעד, להערכת מצבו הנפשי של התובע לפני ואחרי התאונה והאם נכותו נובעת מהאירוע הנטען.

ב"כ בעלי הדין יעבירו למומחים טרם הבדיקה את שכרם וכן את כל החומר הרפואי שבידיהם, לרבות חוות דעת רפואיות, עד ולא יאוחר מיום 18.05.19. על המומחים לציין בחוות דעתם מה היו המסמכים אשר עמדו בפניהם בטרם מתן חוות-דעתו.

המומחים יבדקו את התובע, יחוו את דעתם בקשר לאירוע הנטען, יעריכו את נכותו הצמיתה של התובע כתוצאה מהאירוע הנטען, שיעורה, נכויות זמניות אם היו, והצורך בהמשך טיפול רפואי ו/או שיקומי. המומחים מתבקשים להגיש את חוות דעתם לא יאוחר מיום 18.08.19

הנני מעמיד את שכר טרחת המומחים כל אחד ע"ס 5,500 ₪ + מע"מ. בשלב זה ועד להחלטה אחרת יישאו הצדדים בחלקים שווים בהוצאות המומחים. התשלום יבוצע תוך 30 יום מהיום ובטרם ייבדק התובע על ידי המומחים.

התביעה תגיש תחשיבי נזק על סמך קביעת המומחים בצירוף מסמכים רלבנטיים לא יאוחר מיום 18.09.19. ההגנה תגיש תגובה לתחשיבי נזק של התביעה ותחשיבי נזק מתוקנים ומעודכנים מטעמה עד ולא יאוחר מיום 18.10.19.

התיק ייקבע לתז"פ הכנת הצעה ליום 23.10.19.

המזכירות תמציא החלטה זו לצדדים ולמומחים בדואר רשום .

ניתנה היום, ד' ניסן תשע"ט, 09 אפריל 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יוסי סבח
נתבע: כלל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: