ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מלקו סובה נגד האחים יעקובי א.י מוצרי מזון בע"מ :

02 אפריל 2019
לפני: כבוד השופטת יפה שטיין
התובע:
מלקו סובה

ע"י ב"כ: עו"ד אהרון הלוי

-
הנתבעת:
האחים יעקובי א.י מוצרי מזון בע"מ

ע"י ב"כ: עו"ד איתי קצב

החלטה

לפניי בקשת הנתבעת למשלוח הודעת צד ג' לגב' גברו עדן, אשתו של התובע בהליך זה.
הבקשה למשלוח הודעות צד ג'
לטענת המבקשת, במהלך תקופת עבודתם של התובע וצד ג', שולם לכל אחד מהם שכרם וההוצאות הנלוות להעסקתם. לאור טענת התובע, כי צד ג' מעולם לא עבדה בפועל אצל הנתבעת טוענת השנייה כי ככל שייקבע כי צד ג' לא הועסקה אצלה בפועל וכי עליה לשאת בתשלום השעות הנוספות של התובע, אזי על צד ג' להשיב את שכרה וההוצאות הנלוות.
התובע מתנגד למשלוח ההודעה. לטענתו, רכיב השעות הנוספות אשר נתבע בכתב התביעה כולל רק את התשלום הנוסף (25%/50%) ובכל מקרה לא עולה הטענה כי הנתבעת לא שילמה את שכר היסוד.
בבית הדין הארצי נקבעה ההלכה לפיה בית הדין רשאי לאמץ את תקנות סדר הדין האזרחי לעניין משלוח הודעת צד ג' על פי שיקול דעתו אם מצא זאת לנכון ולשם " פישוט הדיון ועשיית משפט צדק" (ע"ע 617/07 מדינת ישראל, משרד החינוך - אילנה ליטבק (23.10.2008)). כמו כן נפסק כי: "מטרותיה של הודעת צד ג הן: "כבילת הצד השלישי להכרעה בתובענה; הבאת הסכסוך בין הנתבע והצד השלישי לידי גמר תוך הדיון בתביעה העיקרית וחיסכון בהוצאות הכרוכות בהגשת תביעה נפרדת". בתוך כך, צריך בית הדין לעבודה לבחון, האם עילתה של הודעת צד ג באה במסגרת הכוללת של הסמכות העניינית של בית הדין לעבודה. קרי: "האם לאור מהות העניין ראוי הסכסוך מושא ההודעה לצד שלישי, להתברר בבית הדין לעבודה; [או] האם עילת ההודעה לצד שלישי, מקימה זיקה מהותית לתביעה העיקרית ואינטרס ישיר וממשי לצד השלישי או כלפיו" (עע (ארצי) 617/07 מדינת ישראל, משרד החינוך - אילנה ליטבק, פסקאות 14-15, 23.10.2008). ( בר"ע 177/10 אי. טי. אי. אס שרותי תנועה בע"מ - ענבל צדקוני (15.04.2010; ההדגשות אינן במקור, י.ש) .
לנוכח ההלכה האמורה ונסיבות המקרה דנן, הרי שהודעת צד ג' בענייננו קשורה לסכסוך בהליך העיקרי שעניינו בתביעה לשכר עבודה ולזכויות אחרות מתחום משפט העבודה.
מעיון בבקשה למשלוח הודעת צד ג', בתגובה לה ובתשובה לתגובה – הגעתי לכלל מסקנה כי על אף שמתעורר ספק מסויים בנוגע למשלוח ההודעה, מצאתי כי על מנת לברר את התביעה כדבעי – הבקשה למשלוח הודעת צד ג' מתקבלת.
יחד עם זאת, ככל שיתברר בסיום ההליך כי לא היה מקום לתצרף את צד ג' - ייפסקו לנתבעת (המבקשת) הוצאות מתאימות.

ניתנה היום, כ"ו אדר ב' תשע"ט, (02 אפריל 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: מלקו סובה
נתבע: האחים יעקובי א.י מוצרי מזון בע"מ
שופט :
עורכי דין: