ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ נגד אריאל ביטון :

לפני כבוד השופט עמית אליהו קידר

התובעים

  1. איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ
  2. שלומי אלקריאף

נגד

הנתבעים

  1. אריאל ביטון
  2. שירותי אוטובוסים מאוחדים נצרת יבוא בע"מ
  3. הראל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

תובעת 1 הייתה, במועדים הרלוונטיים לתביעה, חברת ביטוח, אשר ביטחה רכב מ"ר 12-847-30 בו נהג תובע 2.

נתבע 1, היה במועדים הרלוונטיים לתביעה, נהג באוטובוס מ"ר 93-676-53. נתבעת 2 הייתה הבעלים של רכב זה. נתבעת 3 היא חברת ביטוח שביטחה את האוטובוס.

על פי הנטען בכתב התביעה, ביום 18.12.15 בשעה 12:15 רכב התובעים נסע בנתיבו כדין. האוטובוס סיים להוריד נוסעים וסטה לנתיב נסיעת רכב התובעים ופגע בו.

בכתב ההגנה נטען כי רכבם נסע ברחוב חד סטרי בעל נתיב אחד. רכב התובעים נסע מאחורי האוטובוס. כשהגיע האוטובוס לצומת, החל נהג רכב התובעים לבצע עקיפה משמאל , בתחום הצומת, ופגע בדופן שמאל קדמי של האוטובוס.

תובע 2, מר שלמה אלקריאף, בעדותו מסר כי האוטובוס הוריד נוסעים והוא עקף אותו מצד שמאל. לפתע האוטובוס יצא מהחניה ופגע ברכבו.

בחקירתו הנגדית השיב כי אינו יודע אם האוטובוס הוריד נוסעים או אסף נוסעים. העד יודע שבכביש חד סטרי אסור לעקוף, אך לפי עדותו לא עקף את האוטובוס.

נתבע 1 מר אריאל ביטון בעדותו מסר כי נסע בכביש חד סטרי, כשהחל לפנות שמאלה אותת וכדי לעשות סיבוב רחב הסתכל במראה וראה רכב ועצר. העד מכחיש את גרסת תובע 2 ומוסר כי במקום בו טוען תובע 2 אין בכלל תחנה. התחנה נמצאת אחרי שפונים שמאלה.

בחקירתו הנגדית השיב הנתבע 1 כי יש אמנם בית ספר מימין, אך הוא פנה שמאלה, התובע התפרץ לצומת בעת שהנתבע עשה סיבוב רחב. אין שטח מת. הוא הסתכל במראה וזה היה כבר מאוחר.

ב"כ הצדדים סיכמו בעל-פה.

השאלה האם במקום הייתה תחנה להורדת נוסעים או להעלות היא שאלה מרכזית בתמיכה לטענת הנהגים. כדי לתמוך בגרסת נהג התובעת היה מקום לצלם את התחנה אולהעיד עדים שי עידו על קיומה. דבר כזה לא נעשה. מאידך, נהג האוטובוס העיד כי לא אסף נוסעים מבית הספר הסמוך.

לנוכח האמור, אני קובע כי התביעה לא הוכחה ואני דוחה את התביעה.

התובעת תשלם לנתבעת שכ"ט עו"ד בסך 1,800 ₪.

זכות ערעור תוך 45 יום.

ניתן היום, כ"ד אדר ב' תשע"ט, 31 מרץ 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ
נתבע: אריאל ביטון
שופט :
עורכי דין: