ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד שמעון קוסטנטיר :

בפני כבוד ה שופט ביאלין אלעזר

מבקשת

מדינת ישראל

נגד

חשוד
שמעון קוסטנטיר

החלטה

1. לפניי בקשה להארכה נוספת של תפוסים שהוגשה על ידי המשטרה למשך 180 ימנים נוספים . במסגרת הבקשה ביקשה המשטרה להאריך החזקת סכומי כסף שנתפסו בחשבון בנק ח-ן 162480 בבנק פגי סניף 177 על שם "אירופנים דיל" בו תפוס סכום של 44,397 דולר. כמו כן, ביקשה המשטרה להאריך סכום כסף נוסף בסך 2,900 דולר ו3,989 ₪ שנתפסו במזומן אצל המשיב. כמו כן, היחידה החוקרת ביקשה להאריך משך זמן החזקתם ותפיסתם של מסמכים שונים שנתפסו כראיות במשרדי חברת "אירופנים דיל".

2. ביום 15.03.19 הוגשה תגובת המשיב, באמצעות בא כוחו, במסגרתה התנגד להארכת התפוסים. נוכח התנגדות המשיב התקיים דיון בפניי ביום 26.03.19. במהלך הדיון צמצם ב"כ המשיב את התנגדותו להארכת תפוסים אך לסכום של 3,989 ₪ והסכים להארכת התפוסים בנוגע ליתר הסכומים שפורטו בבקשת המבקשת . לטענת ב"כ המשיב הסכום בסך 3,989 ₪ הינו כספו הפרטי של המשיב וזאת בניגוד ליתר הסכומים שהינם כספי העסק . כמו כן, במהלך הדיון ביקש ב"כ המשיב להחזיר למרשו מחשב ומכשיר טלפון נייד שנתפסו אצל המשיב.

3. לאחר שעיינתי בחומר החקירה שהוצג לעיוני, אני סבור שקיימות ראיות המבססות חשד סביר לעבירות בהן נחקר המשיב תחת אזהרה– קבלת דבר במרמה, זיוף, שימוש במסמך מזויף ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

4. לאחר שעיינתי בחומר הראיות ושמעתי טיעוני הצדדים, אומר כי טענת המשיב שסכום הכסף בסך 3,989 ₪ הינו כסף פרטי ואילו יתר הסכומים שייכים לחשבון העסקי, נראית לי כניסיון ליצור הפרדה מלאכותית , מקום שהדבר בלתי אפשרי. יצוין כי כמו הסכום בסך 2,900 דולר שנתפס אצל המשיב והינו חלק מכספי החברה/עסק כך גם סכום הכסף בסך של 3,989 ₪ נתפס אצל המשיב . כך במיוחד לאור העובדה שהמשיב לפי הודעותיו במשטרה (סומנו 1-5) קושר עצמו לניהול העסקי של החברה, וזאת על אף שהמשיב היה אדם שהוכרז כפושט רגל ומן הסתם לא היה אמור להסתובב עם סכומי כסף כאמור. מכל מקום, המשיב לא הביא כל ראיה שהיה בה כדי להצביע על כך שמקור סכום הכסף בסך 3,989 אינו מכספי החברה או העסק בו עבד ואשר לפי טענת המבקשת התקבל במרמה.

5. לפיכך, אני מורה על הארכת החזקתם ותפיסתם של כל סכומי הכסף שנתפסו אצל המשיב, לרבות הסכום בסך 3,989 ₪ עד ליום 26.09.19.

6. בהתאם לסעיף 2 להודעה שנמסרה לבית המשפט ביום 28.03.19 על ידי ב"כ המבקשת, אני מורה למבקשת להשיב את המחשב שנתפס אצל המשיב, למשיב, וזאת בהתאם להסכמה אליה הגיעו. באשר למכשיר הטלפון הנייד של המשיב , התקופה הנוספת שהיחידה החוקרת מבקשת להחזיק בטלפון הנייד, כעולה מסעיף 4 להודעה מיום 28.03.19, אינה מידתית ואני מורה ליחידה החוקרת להחזיר את הטלפון הנייד למשיב עד ליום 18.04.19. סבורני שעד למועד זה ניתן לסיים את פעולות החקירה הקשורות בטלפון הנייד, לרבות הורדת התוכן הדרוש לחקירה, ככל שניתן צו המורה לעשות כן.

ניתן לקבל את תיק החקירה באולם בית המשפט.

ניתנה היום, כ"ה אדר ב' תשע"ט, 01 אפריל 2019, בהעדר הצדדים.

ביאלין אלעזר, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: שמעון קוסטנטיר
שופט :
עורכי דין: