ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חאתם דעאיף נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופטת מגי כהן

מבקש

חאתם דעאיף

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

בפני בקשה לביטול פסילה מנהלית שהוטלה על המבקש על ידי קצין לתקופה של 60 יום בגין אחריות לתאונת דרכים , נהיגה בחוסר זהירות, אי מתן אפשרות להולכת רגל להשלים מעבר חצייה, סיכון הלך רגל במעבר חצייה, העדר הפסקה אחרי 8.5 שעות וחבלות של ממש.

טרם הסתיימה החקירה כך שעדיין לא הוגש כתב אישום.
מדובר באירוע מיום 14/3/19 שעה 14:02 בצומת רחובות פתח תקוה/גבע - נתניה, רכב משא מ.ר. 06112513 נהוג בידי המבקש פנה ימינה ופגע בהולכת רגל שחצתה את רחוב גבע במעבר חצייה מימין לשמאל. כתוצאה מהתאונה נגרמו להולכת הרגל חבלות של ממש (ללא הכרה , נותחה, מורדמת ומונשמת) .
ב"כ המבקש טען בבקשה כי המבקש אינו אשם בתאונה. המבקש עצר באור אדום, כאשר הרמזור התחלף פנה ימינה, עצר לפני מעבר החצייה, אפשר לאופניים לעבור, ראה שהדרך פנויה והחל לנסוע לאט, מקדימה סימן לו מישהו לעצור ואז התברר לו כי הולכת הרגל נפגעה מחלקו האחורי של הרכב .
עוד נטען בבקשה כי המבקש אב לשישה ילדים, אב שכול, המפרנס את משפחתו כנהג מקצועי שנים רבות.
התביעה מתנגדת לבקשה, מפנה לחומר חקירה חלקי וטוענת כי למשאית ולהולכת הרגל אור ירוק משותף וכן, קיים עד ראיה אובייקטיבי שנחקר וראה את התאונה .
עוד טוענת המשיבה כי מדובר בתאונה חמורה, המבקש נהג בכלי כבד ועליו חובת זהירות מוגברת. כמו כן עברו התעבורתי מכביד ולחובתו 126 הרשעות קודמות .
מעיון בחומר הראיות החלקי המצוי בתיק, עולה כי עד הראיה הבחין בהולכת הרגל עומדת לפני מעבר חצייה, הרמזור התחלף לאור ירוק והולכת הרגל התחילה לחצות את הכביש ישר במעבר חצייה. המשאית עמדה ברח' פתח תקווה ופנתה ימינה צמוד למדרכה, באותו רגע הולכת הרגל הבחינה במשאית והתעכבה וברגע זה המשאית פגעה בה עם הצד, באזור הכנף שבין גלגל ראשון לשני, העד יצא מהרכב וסימן למשאית לעצור עם הידיים וכאשר המבקש עצר, הפצועה הייתה מתחת לגלגל סרן שלישי כשהמשאית מתחילה לעלות על גופה.
עוד עולה מהחומר כי למשאית ולהולכת רגל ירוק משותף.
היה על מבקש לנהוג בזהירות לא רק כי הוא נוהג בכלי כבד, אלא כי אמור היה לצפות שהולך רגל יכול לחצות את הכביש באור ירוק משותף.
בשלב זה, כאשר אין מחלוקת לגבי מעורבותו של המבקש בתאונה , די בחומר המצוי בתיק כדי להצביע אחריותו של המבקש לתאונה.
בנוסף, נסיבות התאונה כפי שעולות מהחומר ועברו התעבורתי המכביד ביותר של המבקש מקימה מסוכנות .
מכל הנימוקים הנ"ל, לא מצאתי כי נפל פגם בהחלטת הקצין ודוחה אני את הבקשה לביטול הפסילה מנהלית.

המזכירות תשלח העתק החלטתי לצדדים ותחזיר את התיק למשיבה.

ניתנה היום, כ"ד אדר ב' תשע"ט, 31 מרץ 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: חאתם דעאיף
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: