ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין א.פ.א. נגד כלל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד ה שופטת רוני סלע

תובע
א.פ.א.

נגד

נתבעים

  1. כלל חברה לביטוח בע"מ
  2. גיל אלמלח

החלטה

לפני תביעה לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 ("חוק הפלת"ד").
התובע עתר למינוי מומחים רפואיים בתחום האורטופדיה, בתחום הפסיכיאטריה ובתחום הא.א.ג. נוכח פגיעותיו הנטענות בתאונה שהתרחשה ביום 29.6.16.

הנתבעים מסכימים למינוי מומחים רפואיים בתחום האורתופדיה ובתחום הפסיכיאטריה, אך מתנגדים למינוי מומחה רפואי בתחום הא.א.ג.

לאור הסכמת הנתבעים ונוכח ראשית הראיה למינוי מומחה רפואי, ימונו מומחים מטעם בית המשפט בתחום האורטופדיה ובתחום הפסיכיאטריה.

באשר לבקשת התובע למינוי מומחה בתחום א.א.ג - לאחר עיון בחומר שהוגש ובטענות הצדדים באשר למינוי מומחים רפואיים מטעם בית המשפט בתחום זה , הגעתי למסקנה כי דין הבקשה למינוי מומחה רפוא י בתחום הא.א.ג, להידחו ת. ואלו נימוקי:

על פי הרישומים הרפואיים שצורפו לבקשה למינוי מומחם רפואיים , לתובע נגרם בתאונה חתך באפרכסת אוזן ימין, אשר נתפר. ב סיכום בדיקת רופאת א.א.ג. מיום 6.7.16 נמצאו תופיות תקינות ו אודם באפרכסת באזור התפרים; ובסיכום בדיקת רופאת א.א.ג מיום 13.7.16, בה הופנה לבדיקת שמיעה עקב תלונות של חשש לירידה בשמיעה וטנטון, נכתב: NORMAL OTOSCOPY. בסיכום בדיקת שמיעה מיום 13.7.16 נכתב כי השמיעה בשתי האוזניים בתחום הנורמה, עם ירידה מינימלית בתדר 1000 HZ באוזן ימין.

בתיעוד הרפואי האמור לא מצאתי ראשית ראיה לקיומה של נכות בתחום הא.א.ג. עקב התאונה מיום 29.6.16. אין בתיעוד שהוגש מסמכים המלמדים על ראשית ראיה לקיומה של נכות צמיתה בתחום זה, מקום שעולה כי מדובר בחתך שנתפר, ו שעה שבדיקת השמיעה הייתה בתחום הנורמה. יוער כי באנמנזה בבדיקת השמיעה צוין כי התובע חשוף לרעש במקום עבודתו. יתר על כן, המסמכים היחידים שצורפו בתחום הא.א.ג. הינם מחודש יולי 2016 , כך שמאז סמוך לאחר התאונה ועד היום, תקופה של למעלה משנתיים ו- 9 חודשים, אין כל תיעוד נוסף שיש בו להעיד על רצף טיפולי בתחום זה.

נוכח האמור, הבקשה למינוי מומחה בתחום האורתופדיה ובתחום הפסיכיאטריה מתקבלת. הבקשה למינוי מומחה בתחום הא.א.ג. נדחית. כתבי המינוי יוצאו בנפרד.

ניתנה היום, כ"ד אדר ב' תשע"ט, 31 מרץ 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: א.פ.א.
נתבע: כלל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: