ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אוריין זפרני נגד מיכאל זלינגר :

בפני כבוד ה שופט אמיר לוקשינסקי-גל

תובעת

אוריין זפרני

נגד

נתבעים

1.מיכאל זלינגר
2.ש. שלמה רכב בע"מ

פסק דין

תביעת פיצויים בגין נזקי רכוש לרכב.

לטענת התובעת, בעת שרכבה עמד בחניה בניצב לנתיב (אחורי הרכב כלפי הנתיב) והיא עסקה בהכנסת הילדים למכונית ועמדה עם גבה לנתיב, הגיח רכב הנתבעים ופגע ברכבה בחלקו האחורי. לטענת נהג הנתבעים, בעת שנסע בנתיבו, החלה התובעת ביציאה לאחור מהחנייה ופגעה בו.

לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים ועיינתי בכלל החומר שהוגש, מצאתי להעדיף את גרסת התובעת, ולפיכך דין התביעה להתקבל.

העדפת גרסת נהגת התובעת מתבססת על השיקולים הבאים: הנהגת העידה באופן פוזיטיבי כי הייתה מחוץ לרכב, בעוד שנהג הנתבעים העיד שלא הבחין ברכבה יוצא לאחור, אלא רק שמע את הפגיעה (עמ' 4, ש' 5 ו- 9). לדברי נהג הנתבעים, לאחר הפגיעה רכב התובעת חזר בנסיעה לפנים, אולם טענה זו, שהיא חשובה לנוכח חזית המחלוקת, לא הועלתה בכתב התביעה או בטופס ההודעה, ואף לא בתיאור הספונטני של התאונה על ידי העד. נהג הנתבעים העיד כי הבחין בנהגת ובאדם נוסף יוצאים מהרכב לאחר התאונה, אולם לא הייתה כל טענה לקיומו של אדם נוסף במקום ואין כל ראיה לנוכחות אדם נוסף. כמו כן, עיון בתמונת הנזק ברכב הנתבע מעיד כי רכבו החל להיפגע בפגיעת שפשוף בחזית הרכב (בכלל זאת בין הפנס הימני התחתון הנמצא בחזית ולא בדופן, לבין מספר הרכב) ולא רק בדופן ימין קדמי כטענת נהג הנתבעים. ראיות אלה משתלבות ותומכות בעדות של נהגת התובעת, אשר הייתה מהימנה כשלעצמה בשים לב לאופן מסירתה, ולאותות ההתרגשות כשאחזה בה כאשר תיארה את המקרה, אשר הבהיל אותה.

לכך יש להוסיף את האמור ב טופס ההודעה של נהג הנתבעים שבו נכתב כי הוא לא זיהה שרכב התובעת יצא מחנייה ובמהירות מינ ימאלית "נכנסתי ברכב שלי בצד קדמי ימני. רכב צד ב' נפגע בצד אחורי ימני". תיאור זה מתאים ל מצב שבו רכבו פגע ברכב התובעת, מבלי שהוא הבחין ברכב התובעת נוסע לאחור, ומחזק אף הוא את גרסת התובעת.

התביעה מתקבלת אפוא.

הנתבעים באמצעות הנתבעת 2 ישלמו לתובעת סך של 29,850 ₪ (הנזקים שהוכחו לפי חוו"ד שמאי ושכ"ט השמאי, בניכוי הוצאות בסך 1000 ₪ שלא הוכחו) בתוספת האגרה כפי ששולמה, החזר הוצאות העדה בסך 450 ₪, הוצאות התייצבות התובעת בסך 400 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך 5,239 ₪.

הסכומים ישולמו בתוך 30 ימים מהיום, שאם לא כן יתווספו אליהם הפרשי הצמדה וריבית כדין מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים.

זכות ערעור כדין.

ניתן היום, כ"ה אדר ב' תשע"ט, 01 אפריל 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אוריין זפרני
נתבע: מיכאל זלינגר
שופט :
עורכי דין: