ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ולדימר גורליק נגד זיווד פלסט בע"מ גיורא אבלסון :

בפני: כבוד השופט בועז גולדברג

התובע:
ולדימר גורליק
ע"י ב"כ: עו"ד יעקב שניטמן

-
הנתבע:
1. זיווד פלסט בע"מ 2. גיורא אבלסון
ע"י ב"כ: עו"ד עמנואל סולומונוב

החלטה

1. אני ממנה בזה את ד"ר עודד שראל מרחוב נתן יונתן 24, דירה 90, נתניה 4266010 כמומחה מטעמו של ביה"ד למתן חוו"ד חתמית.

2. השאלה עליה מתבקש המומחה לענות היא האם היתה חברת מגדל, בה היה התובע מבוטח בביטוח מנהלים (אך ללא ביטוח אבדן כושר עבודה), מסכימה לבטח את התובע בביטוח אבדן כושר עבודה לו היתה מתבקשת לעשות זאת בחודש נובמבר 2010, וזאת לנוכח מצבו הבריאותי של התובע.

3. לשם מתן חווה"ד יישלח ב"כ התובע חומר רפואי – וחומר רפואי בלבד – לד"ר שראל, וזאת תוך 10 ימים מהיום, באישור מסירה. העתק מהחומר הרפואי שיישלח כאמור לד"ר שראל, יישלח ע"י ב"כ התובע לב"כ הנתבע.
פרט למסמכים אלו לא יפנו הצדדים או באי כוחם לד"ר שראל ולא יעבירו לידיו מידע או מסמכים כלשהם (ולהיפך) אלא לפי החלטה של ביה"ד.

4. ההנחות שתעמודנה בבסיס חווה"ד הן אלה:

א. התובע, יליד 11.9.56, הועסק בנ תבעת מיום 7/6/2000 ועד 5/7/2012 בתפקיד מפעיל מכונה.

ב. הנתבעת ביטחה את התובע בתוכנית ביטוח מנהלים, אליה צורף התובע בחודש נובמבר 2001, והתוכנית אינה כוללת אובדן כושר עבודה.

ג. התובע התפטר מעבודתו על רקע מצב בריאותי לקוי, בהתאם לאישור רופא מומחה ברפואה תעסוקתית ב"מכבי שירותי בריאות", מיום 5/7/12 (נספח ה' לכתב התביעה, נספח 17 לתצהיר התובע). באישור של הרופא התעסוקתי צוין, כי התובע בלתי כשיר להמשיך בעבודתו שכרוכה בעמידה ממושכת על הרגליים והליכה מרובה וזקוק לתפקיד חלופי עפ"י רוב בישיבה. הרופא הציע את סיועו בבחירת תפקיד תעסוקתי חלופי.

ד. בחודש אוקטובר 2012 קבעה ועדה רפואית של המל"ל, כי התובע איבד את כושרו לעבוד בשיעור של 100% החל מ- 1/2/12.

ה. בשנת 2001 חתם התובע על ביטוח מנהלים אשר עולה ממנו, כי הוא טופל על ידי סוכן הביטוח מר דוד לרנר. התובע חתם על מסמכי הביטוח שצורפו כנספח א' לתצהירו במפעלה של הנתבעת.

ו. בשנת 2007, לאחר אירוע לבבי, שאל התובע את הסוכן דוד לרנר האם הוא זכאי לפיצוי בגלל האירוע הלבבי שארע לו. לטענת התובע הסוכן השיב לו ש"זה הביטוח שקיים ואין משהו אחר". מוסכם, כי גם באותו שלב לא נערך לתובע ביטוח אובדן כושר עבודה.

ז. בחודש מרץ 2011 פנו הן התובע והן הנתבעת בפניה משותפת לחברת הביטוח מגדל בבקשה לצרף את התובע בביטוח אובדן כושר עבודה בעלות מקסימלי עד 2.5% מהשכר המבוטח. לפנייתם צורפה הצהרת בריאות שנחתמה על ידי התובע ביום 20/3/11.

ח. ביום 14/6/11 דחתה חברת "מגדל" את הבקשה לבטח את התובע באובדן כושר עבודה, וזאת "מאחר והממצאים הרפואיים אינם מאפשרים לקבל את כבוד לביטוח".

ט. ממועד פנייתו לסוכן הביטוח בשנת 2007 ועד למועד השני שבו פנה התובע בחודש מרץ 2011, הוא לא פנה פעם נוספת לנתבעת וביקש לבטח אותו בביטוח אובדן כושר עבודה.

י. מוסכם, כי אף גורם מטעם הנתבעת לרבות סוכן הביטוח דוד לרנר, לא הבהירו לתובע באף שלב כי הוא זכאי בביטוח אובדן כושר עבודה. מוסכמה הזו היא בכפוף לטענת הנתבעת שזכות כזו לא קיימת.

יא. התובע איבד את כושרו לעבוד בשל הליקויים הבריאותיים, כפי שבאו לידי ביטוי בממצאי הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי מיום 31/10/12, נספח 18 לתצהיר התובע, ובעיקר לבעיות האורתופדיות של ובעיות הלבביות שלו.

5. עלות חווה"ד, בסך 7,400 ₪, בצירוף מע"מ תשולם ע"י שני הצדדים בחלקים שווים, ישירות לד"ר שראל, בהמחאה לפקודתו, שתישלח לכתובתו האמורה וזאת לא יאוחר מיום 17.4.19.

6. ד"ר שראל ימציא את חווה"ד ישירות לצדדים ולביה"ד בדואר, תוך 21 ימים ממועד קבלת ההמחאות כאמור.

ניתנה היום, כ"ו אדר ב' תשע"ט, (02 אפריל 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: ולדימר גורליק
נתבע: זיווד פלסט בע"מ גיורא אבלסון
שופט :
עורכי דין: