ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ח'אלד נעאמנה נגד עומר טרביה :

בפני כבוד ה שופטת שושנה פיינסוד-כהן

המבקש / התובע

ח'אלד נעאמנה

נגד

המשיבה / הנתבעת
2. עומר טרביה
3. הכשרת הישוב - חברה לביטוח בע"מ

החלטה

1. לפני בקשה למינוי מומחים רפואיים בתחום האורטופדי והנוריולוגי (או נוירוכרורגי), על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

2. התובע, המבקש אשר לפני, יליד שנת 1965 נפגע בתאונת דרכים ביום 2.10.04. התאונה התבטאה בפגיעה מרכב שנסע במהירות נמוכה, שעה בה היה התובע בריצה בצד הכביש.

3. בהתאם למסמכים הרפואיים אשר הוצגו, יום לאחר התאונה פנה התובע לחדר המיון והתלונן על חבלה בגב תחתון, יד ורגל וכן חבלות אחרות. לא כל הכתוב קריא, אולם ניתן לקרוא כי אין עדות לנזק טרומאטי. התובע שוחרר עם המלצה למנוחה ומיפוי עצם.

4. בסעיף 5 לתצהירו התומך בבקשה הצהיר כי "הנני להצהיר כי המשכתי לקבל טיפולים ולשמור מעקבים רפואי במסגרת קופת חולים בעטיי שחרורי מבית החולים וזאת, לתקופה ארוכה וממושכת..." (הנוסח במקור). למרות אמירה זו, לבקשה לא צורף תיעוד רפואי כלשהוא המתאר טיפול או פניה כלשהיא לגורמים רפואיים לאחר הפניה לחדר המיון ועד לחודש 07/05 אז מופנה התובע לבדיקת CT עקב דלקת במרפק "עקב נפילה". כל זאת למעט אישורי מחלה, אשר אין להם תיעוד בתלושי השכר. לאחר דיון שנערך בבקשה ומתן ארכה, צירף התובע מסמכים רפואיים המתעדים פניות לרופא המשפחה ותלונות במהלך החודש לאחר התאונה.

5. בחודש 08/15 נערך לתובע CT של גב תחתון אשר הדגים בלט דיסקלי L5-S1 עם לחץ קל על שורש העצב. התובע מופנה לפיזיוטרפיה בגין כאבים בגב תחתון המקרינים לרגליים.

6. המשיבה מציגה תיעוד רפואי קודם לתאונה במסגרתו התלונן התובע על כאבי גב וכן על מחושים נוספים בגפים, דומים לאלו אשר סבל מהם לאחר התאונה. יחד עם זאת יש לציין כי מרבית התלונות הינן עד כחמש שנים לפני התאונה.

7. עוד יש לציין כי קים פער של כמה שנים בהם אין תיעוד של כל תלונה, עד אשר בשנתיים האחרונות חזרו התלונות ביתר שאת.

8. לעניות דעתי, אכן קיים ספק בדבר הקשר הסיבתי בין המחושים עליהם מתלונן התובע בעת האחרונה לבין התרחשותה של התאונה.

9. אולם, לאור ההלכות הידועות בדבר היות מינוי מומחה רפואי הדרך היחידה של התובע בתיק נזקי גוף בגין תאונת דרכים להוכיח את טענתו לנכות, הנני מורה על מינוי מומחה רפואי בתחום הרפואה האורטופדית. ניתן לקבוע לדדי כי קיימת ראשית ראיה בדבר טיפול ולכאורה על כן גם נכות, במידה הנדרשת לצורך מינוי זה.

10. יחד עם זאת, בשלב זה עלות שכ"ט המומחה תחול על המבקש, התובע, לאור העדר רצף טיפולי. אולם היה ויקבע המומחה כי נותרה נכות יהיה רשאי המבקש לעתור להשבת שכ"ט המומחה מן המשיבה.

11. החלטה נפרדת בדבר זהות המומחה וסדרי עבודתו, תשלח לצדדים לאחר שב"כ המבקש/התובע יודיע כי התובע הפקיד בידיו בנאמנות סך של 4,500 ₪ לתשלום שכ"ט המומחה.

תזכורת מעקב אחר הודעת ב"כ התובע ליום 1.5.19.

ניתנה היום, כ' אדר ב' תשע"ט, 27 מרץ 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ח'אלד נעאמנה
נתבע: עומר טרביה
שופט :
עורכי דין: