ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוחנן אפרים נגד שבטר ניהול פרוייקטים בע"מ :


בפני כבוד השופטת הבכירה סמדר קולנדר-אברמוביץ

מבקשים

יוחנן אפרים

נגד

משיבים

שבטר ניהול פרוייקטים בע"מ

החלטה

ביום 7.3.19 הגיש התובע בקשה זו למתן הוראות במסגרתה ביקש לשלוח למומחה שאלות הבהרה נוספות וכן לחקור את המומחה. עוד ביקש לחייב את הנתבעת לבצע בדיקה לאיתור הנזילה ולקיים הליך הוכחות.

הנתבעת הגישה תגובה לבקשה זו . בתגובתה הינה מתנגדת לבקשה.

הצדדים בדיון מיום 16.9.118 הסכימו כי הנתבעת תבצע התיקונים. המומחה יבדוק התיקונים וייתן חוות דעת משלימה לבית המשפט . אם התיקונים בוצעו לשביעות רצונו של המומחה יסכמו הצדדים יתר טענותיהם.

חוות דעת המומחה מיום 26.11.18 מתייחסת לתיקונים שבוצעו על ידי הנתבעת. המומחה קובע כי רוב הליקויים תוקנו או שלא נדרש תיקון, או שנותרו ליקויים מינורים.
באשר לחיפוי בלובי, לטענתו זו שאלה משפטית האם כך הוסכם בין הצדדים והוא השאירה להכרעת בית המשפט.
המומחה עם זאת מוצא שקיים עדיין ליקוי בעבודות האיטום וכי קיימת רטיבות כאשר לא ברור האם הרטיבות היתה טרם התיקון ונותרה, או שמא עדיין חודרת רטיבות. על כן ממליץ המומחה לביצוע בדיקת בלון לאיטום הרטיבות ותיקון הליקוי במידת הצורך לאחר מכן.

לאור קביעתו של המומחה, איני סבורה שבשלב זה יש מקום במשלוח שאלות הבהרה נוספות למומחה. עם זאת מאחר והמומחה מפרט שרוב התיקונים בוצעו, ואף לענין הליקוי באיטום לא יודע בשלב זה האם הינו קיים כעת, אזי יש מקום שהנתבעת תבצע על חשבונה את בדיקת הבלון לצינור כפי שקבע המומחה. משכך עליה לעשות כן תוך 21 יום מיום קבלת החלטה זו. לאחר מכן ואם יתברר שנותר הליקוי, תתקן הליקוי תוך 21 יום מיום קבלת תוצאות הבדיקה.

התיק נקבע לת.פ ליום 1.5.19.

ניתנה היום, כ"ד אדר ב' תשע"ט, 31 מרץ 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יוחנן אפרים
נתבע: שבטר ניהול פרוייקטים בע"מ
שופט :
עורכי דין: