ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין Chris Collinson נגד שי הלל :

לפני כבוד השופטת איילה גזית

התובעת:
Chris Collinson

נגד

הנתבעים:

  1. שי הלל
  2. יהורם הלל
  3. איי.ג'י.אם.די. בע"מ

החלטה

1. התובע הגיש תביעה כספית כנגד הנתבעים בעילה של תרמית, כנטען בסעיף 27 לכתב התביעה, ובהתאם לעובדות שפירט בכתב התביעה.

2. הנתבעים טענו בכתב הגנתם כי אין כל עילת תביעה או יריבות בין התובע לנתבעים 1 ו – 2, וב"כ התובע טען לאחריות אישית של הנתבעים 1 ו – 2 כדירקטורי ם, והפנה לסעיף 7 ולסעיף 30 לכתב התביעה.

לאחר ששמעתי את טענות הצדדים בעניין זה, ועיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם, עולה כי כתב התביעה, כפי שהוגש, איננו מייחס עילת תביעה ספציפית לנתבעים 1 ו – 2, אלא כורך את הנתבעים כולם באופן כולל ני.

על פי סעיף 10 לכתב התביעה, נטען כי הנתבעים 1 ו – 2 הם בעלי מניות בנתבעת 3.

יתר סעיפי התביעה, מייחסים, כאמור לעיל, לנתבעים באופן כולל טענות המצמיחות עילה של תרמית, לטענ ת התובע, אלא שלא פורטה בכתב התביעה עילת תביעה כנגד הנתבעים 1 ו – 2, אשר הינם בעלי מניות בנתבעת 3. אין זכר בכתב התביעה לטענה של הרמת מסך כנגד בעלי המניות, ואף לא טענה לאחריות אישית של נושאי משרה או מנהלים.

בנסיבות אלה, בהעדר פירוט של עילת תביעה אישית כנגד הנתבעים 1 ו -2, התביעה כנגד הנתבעים 1 ו – 2 נמחקת בזה.

3. הנתבעים הגישו בקשה להפקדת ערובה, להבטחת תשלום הוצאותיהם במידה ותביעת התובע תדחה, ולתיק הוגשה תשובה ותגובה.

4. לאחר שעיינתי בבקשה, בתשובה ובתגובה, ושמעתי את טענות ב"כ הצדדים בדיון, עולה כי יש מקום במקרה דנן, לחייב את התובע להפקיד ערובה להבטחת ההוצאות בסכום נמוך, וזאת בהתחשב בעובדה שהתביעה נותרה על כנה רק כנגד הנתבעת 3.

מדובר בתובע שהוא אזרח אנגליה (סעיף 9 לכתב התביעה), כאשר בתשובה שהגיש התובע לבקשה להפקדת ערובה, לא פורטו נכסים או רכוש שיש לתובע בישראל. כאשר מדובר בתובע שהוא אזרח זר, נכון יהיה להורות על הפקדת ערובה בשיעור שאיננו גבוה יתר על המידה.

לעניין סיכויי התביעה, לאחר קיום הדיון ולאור הנטען בכתב התביעה, אמנם עילת התרמית דורשת הוכחה דווקנית, אולם אין לקבוע בשלב זה כי סיכויי התביעה קלושים, ויש מקום לאפשר לתובע את יומו בבית המשפט ואת האפשרות להוכיח את תביעתו.

אשר על כן, לאור הנימוקים לעיל, ולאור העובדה שהתביעה הוגשה בסכום של 496,162 ₪, התובע יפקיד ערובה להבטחת הוצאות הנתבעת 3, בסך של 20 ,000 ₪, בערבות בנקאית צמודה ללא הגבלת זמן ותנאי בקופת בית המשפט, וזאת לא יאוחר מיום 30/05/19.

המזכירות תשלח עותק ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, י"ט אדר ב' תשע"ט, 26 מרץ 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: Chris Collinson
נתבע: שי הלל
שופט :
עורכי דין: