ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איזובר בתי קפה בע"מ נגד פרסום 10 בע"מ :

בפני כבוד ה שופטת מרב בן-ארי

מערערים

איזובר בתי קפה בע"מ

נגד

משיבים
פרסום 10 בע"מ

החלטה

1. בקשה להארכת מועד להגשת ערעור על פסק דין שניתן ביום 4.2.19 בתא"מ (שלום כ"ס) 29172-08-17, (כבוד השופטת ח. בולמש ), זאת עקב נסיבות מצערות - פטירת רעייתו של בא כוח המערערת בפתאומיות ובטרם עת.

2. לאחר עיון בבקשה ובתגובות מצאתי להיעתר לבקשה.

3. השאלה האם להאריך מועד שנקבע בחיקוק מותנית בקיומם של טעמים מיוחדים שיירשמו. בין הטעמים שיש לשקול: הסיבה לעיכוב, משך האיחור, קיומו של הליך תלוי ועומד, הסתמכות הצד שכנגד, וסיכוייו הלכאוריים של ההליך (בש"א 482/08 פיכמן נ' כונס הנכסים הרשמי (28.1.08)

4. חריגה, ולו של יום אחד, מהמועד להגשת ערעור, מחייבת טעמים מיוחדים – רע"א 8467/06 לובנה אבו עוקסה נ' בית הברזל טנוס בע"מ (8.7.10).

5. לפי הפסיקה, טעם מיוחד יוכר מקום שהכוונה להגיש ערעור סוכלה עקב אירועים שאינם בשליטתו הרגילה של בעל הדין, כגון, מוות, מחלה, או אירוע שלא היה צפוי מראש (ע"א 6842/00 ידידיה נ' קסט, פ"ד נה (2) 904). עוד נקבע כי ככל שמשך האיחור משמעותי יותר, כך גובר בהתאמה כובד הטעמים המיוחדים הנדרשים לבקשת הארכה – ע"א 1271/11 סמיר נ' Nike International (24.5.11).

לצד משך האיחור יש לשקול גם, האם הבקשה להארכת מועד הוגשה בתוך המועד הקבוע בדין להגשת ההליך, מהות הטעם שהוצג, מידת ההסתמכות של הצד שכנגד, וסיכוייו הלכאוריים של ההליך – רע"א 7092/11 איוב מ.ט.ח. בצוע פרויקטים נ' קרן הסיטי בע"מ (16.8.12).

6. בענייננו, הבקשה להארכת מועד להגשת ערעור הוגשה בטרם חלף המועד להגשת הערעור. זאת ועוד, המערער טען כי פנה לב"כ המשיבה באמצעות עו"ד כחלון אשר עובד בצוות של אחיו של ב"כ המערערת, אשר סייע לו בהגשת בקשות ארכה בתיקים בהם הוא מטפל, עו"ד כחלון עדכן את המשיבה בכוונה להגיש ערעור לפני הגשת הבקשה שלפני .

המשיבה הודתה שעו"ד כחלון יצר עמה קשר טלפוני והודיע לה על כוונת המשרד להגיש ערעור, אולם לטענתה לא אישרה את מתן הארכה משום שפנייתו של עו"ד כחלון הייתה ללא ייפוי כוח ובפועל הבקשה הנוכחית הוגשה שלא על ידי עו"ד וקסלמן שייצג את המערערת בתיק.

אשר לביצוע התשלום על פי פסק הדין, העובדה שהמערערת פעלה לפי הדין (שכן אין עיכוב ביצוע), אינה צריכה לעמוד לה לרועץ בבקשה דנן.

7. מדובר בבקשת אורכה שהוגשה במועד ונראה כי המשיבה ידעה על כוונת המערערת להגיש ערעור בתיק, כך שהסתמכותה על פסק הדין לא נפגעה. הארכה המבוקשת נדרשת נוכח קיומן של נסיבות טראגיות מצערות וחריגות שאינן בשליטתו של ב"כ המערערת, אשר לא אפשרו לב"כ המערערת לטפל בהגשת הבקשה בעצמו וממלא מעכבת את הגשת הערעור, בשלו מוגשת בקשה זו.

מכל מקום הוגש ייפוי כח לתיק לפיו עו"ד כחלון רשאי להגיש בקשות מטעם המערערת.

8. נוכח האמור, ניתנת אורכה של 30 ימים להגשת ערעור.

9. אין חיוב בתשלום הוצאות.

ניתן בסמכותי כרשמת.

ניתנה היום, י"ט אדר ב' תשע"ט, 26 מרץ 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איזובר בתי קפה בע"מ
נתבע: פרסום 10 בע"מ
שופט :
עורכי דין: