ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ציון חסון נגד המוסד לביטוח לאומי :

17 מרץ 2019
לפני: כבוד השופט תומר סילורה

התובע:
ציון חסון
ע"י ב"כ: עו"ד איאד מטאנס

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד רועי הררי

החלטה

1. ד"ר גיל לאנה מתמנה בזאת לשמש מומחה יועץ רפואי (להלן: " המומחה") לשם מתן חוות דעת רפואית בשאלות המפורטות בסעיף 4 להלן בהחלטה זו והמתייחסות לתובע. המומחה מתבקש ליתן חוות דעתו תוך 30 ימים מיום קבלת החלטה זו.

2. המסמכים הרפואיים
להחלטה זו מצורפים המסמכים הרפואיים הבאים:
א) תיק רפואי – קופת חולים כללית (הוגש לתיק ביום 20.2.2017).
ב) מסמכים רפואיים בית חולים מאיר (הוגש לתיק ביום 14.2.2017)

3. העובדות הדרושות לקבלת חוות הדעת
א) התובע יליד 5.1.1957.
ב) החל מיום 1.8.2001 ועד ליום 23.11.2015 עבד התובע בחברת ת.ד.ל בע"מ, בתפקיד ממונה גזים, קיטור ובריכה טיפולית בבית החולים לוינשטיין ברעננה.
ג) התובע עבד במשרה מלאה 6 ימים בשבוע.

ד) במהלך עבודתו, עסק התובע בביצוע עבודות תחזוקה של ברזים השייכים למתקנים השונים. התובע היה פותח וסוגר את הברזים באופן ידני ו/או באמצעות כלי עבודה, על ידי ביצוע תנועות סיבוביות בידיים. ביום עבודה היה התובע פותח וסוגר לפחות 40 ברזים. פעולת פתיחת/סגירת הברז דורשת לעיתים מאמץ פיזי רב.
ה) כן השתמש התובע בציוד רוטט כגון דיסקים, פטישים ("קונגו"), מקדחות ועוד ו) ביום 23.11.2015 ארעה לתובע תאונת עבודה, וזאת כתוצאה מהפעלת מאמץ פיזי מוגבר לצורך פיחת ברז, כאשר לפתע הרגיש התובע כאב חד בצוואר עם הקרנה לכתף שמאל.
ז) יתר הפרטים כעולה מתיקו הרפואי.
4. השאלות (לעניין הארוע התאונתי)
א) מהו ליקויו הרפואי של התובע בצוואר ובכתף שמאל כעולה מהחומר הרפואי שלפניך?
ב) האם קיים קשר סיבתי, לרבות על דרך של החמרה, בין הליקוי ממנו סובל התובע בצוואר ובכתף שמאל לבין האירוע בעבודה מיום 23.11.2015 כמתואר בסעיף ו' לעובדות המקרה?
ג) האם השפעת האירוע התאונתי מיום 23.11.2015 על מצבו של התובע, ככל שהייתה, פחותה בהרבה מהשפעת גורמים אחרים, לרבות מצב בריאות קונסטיטוציונלי?

השאלות ( לעניין מיקרוטראומה)
א) מהו הליקוי/המחלה מהם סובל התובע ב שתי ידיו?
ב) האם ניתן לקבוע, בסבירות של מעל 50%, לרבות על דרך של החמרה, את קיומו של קשר סיבתי בין עבודת התובע לליקוי ממנו הוא סובל?
ג) ככל שהתשובה לשאלה הקודמת בחיוב, וקיים לדעת המומחה קשר סיבתי לליקוי - האם ניתן לומר כי ליקויו של התובע עקב עבודתו נגרם על דרך של פגיעות זעירות, כך שכל אחת הסבה לו נזק זעיר בלתי הדיר, עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו זה על גבי זה גרמה גם כן לליקויו?
ד) ככל שהתשובה לשאלה הקודמת בחיוב - האם לעבודת התובע השפעה משמעותית (מעל 20%) על ליקויו?

ה) האם לאור החומר הרפואי והחלטת העובדות, התקיימו בתובע התנאים להכיר במחלתו כמחלת מקצוע, ולו על דרך של החמרה, בהתאם לתוספת השנייה לתקנות הביטוח הלאומי (ביטוח מפני פגיעה בעבודה), התשי"ד-1954, ואם כן לאיזו מחלת מקצוע מתאים מצבו?

5. ההחלטה תומצא לצדדים.

ניתנה היום, י' אדר ב' תשע"ט, (17 מרץ 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: ציון חסון
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: