ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עירפאן ח'טיב נגד ז.א.ט. תעשיות בע"מ :

בפני כבוד הרשם הבכיר ראמי נאסר

תובע

עירפאן ח'טיב

נגד

נתבעים
1. ז.א.ט. תעשיות (1990) בע"מ

2.עופר אוחנה

פסק דין

הצדדים הסמיכוני ליתן הכרעה בתיק על דרך הפשרה, לאחר שהסברתי לצדדים את המשמעות של ההכרעה בדרך זו, וזאת מכח סמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד-1984.

יש לציין כי סעיף 79א. לחוק יוצר הסדר שתחותלו על כל סוגי הסכסוכים בפני הערכאות ועל כל רכיבי ההכרעה בסכסוכים אלה, לרבות קביעת אחריות, אשם תורם, חלוקת אחריות ועוד. צדדים אשר מפקידים הכרעות אלה בידי בית המשפט על מנת שיפסוק על דרך הפשרה, מסכימים למעשה לקיצור משך ההתדיינות ביניהם ולקיום הליך מהיר שתוצאותיו סופיות, בכפוף לאפשרויות הערעור הקבועות בדין.

במהלך שני הדיונים שהתקיימו לפניי שמעתי את הנהגים אשר אף הדגימו לפניי באמצעות רכבי הדגמה באופן מפורט ומדוקדק את אופן התרחשות התאונה, איש איש לגרסתו והתרשמתי באופן ישיר מעדותם.

כמו כן, עמדתי על נסיבות התאונה; מקום התאונה; מיקום הרכבים ומיקום הפגיעות ברכבים; ועיינתי בכל הראיות שהוצגו בפניי לרבות חוו"ד השמאי מטעם התובע ותצלומי הרכבים.

לאור האמור לעיל, ולאחר ששקלתי טענות הצדדים ובדקתי מעשיהם ומחדליהם על רקע הוראות הדין הרלבנטיות לרבות תקנות התעבורה, תשכ"א-1961, ובשים לב להסכמת הצדדים הנ"ל ולסיכומי ב"כ הצדדים המלומדים , אני מחייב את הנתבעים, יחד ולחוד, לשלם לתובע סך של 6,185 ₪ , בתוספת מחצית ראשונה של אגרת בית משפט בסך של 374 ₪, וכן שכ"ט עו"ד בסך כולל של 1,800 ₪, ובסה"כ 8,359 ₪ .

הסכומים האמורים ישולמו לב"כ התובע תוך 30 יום מיום המצאת פסק הדין, שאם לא כן, ישאו הסכומים הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

בנסיבות העניין, אני פוטר את התובע מתשלום המחצית השניה של האגרה.

המזכירות תשלח העתק מפסה"ד לב"כ הצדדים.

ניתן היום, כ"ט אדר א' תשע"ט, 06 מרץ 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עירפאן ח'טיב
נתבע: ז.א.ט. תעשיות בע"מ
שופט :
עורכי דין: