ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סדי קליין נגד כל ציוד מוטי בע"מ :

בפני כבוד ה שופטת אשרית רוטקופף

תובע

סדי קליין

נגד

נתבעת
כל ציוד מוטי בע"מ

החלטה

עניינה של החלטה זו הינו בהכרעת שתי בקשות הצדדים: האחת, בקשתה (שנייה במספר) של הנתבעת לגילוי ועיון במסמכים (שהוגשה ביום 6/2/18); השנייה, בקשת התובע (שהוגשה ביום 12/2/19) למחיקת כתב ההגנה של הנתבעת עקב טענה לאי ציות לצו גילוי מסמכים.

אדון בבקשות על סדרן:

בקשתה של הנתבעת לגילוי ועיון במסמכים;

יש להצטער על כך שבית המשפט נדרש פעם נוספת לדון בהכרעת בקשת הנתבעת בנדון הקשורה לדרישתה מיום 11/11/18 וזאת על אף שניתנה החלטה ברורה בנדון ביום 16/12/18.

במסגרת סעיף 5 (א) עד (ג) להחלטתי האמורה, הכרעתי בשאלת הרלוונטיות של המסמכים כשבסעיף 6 להחלטה האמורה, הוריתי לתובע באופן ברור ונהיר "להמציא לידי הנתבעת את המסמכים המבוקשים והמענה של השאלון". בנסיבות אלה, לא ברור לי מהות האמור בהודעה של ב"כ התובע לב"כ הנתבעת מיום 31/1/19 (ר' נספח 2 לתגובה לבקשה) אודות הצורך כי האחרון יודיע לב"כ התובע "באילו מסמכים ברצונכם לעיין...".

לגופו של עניין, מקום בו התובע הצהיר בתצהירו מיום 30/1/19 (שנערך בעקבות החלטתי האמורה) כי אין בידיו 6 מבין 8 סוגי המסמכים שנדרש להמציא, איני רואה להורות על מתן צו נוסף בנדון, כשברי כי על התובע להמציא את המסמכים שכן הודה בקיומם (באם לא עשה כן עד כה). לנתבעת שמורות מלוא הטענות אודות משמעות מענה זה ולרבות השלכות המענה על היכולת של התובע לבסס את תביעתו.

בקשת התובע למחיקת כתב ההגנה של הנתבעת;

במסגרת בקשת התובע בעניין זה, מלין האחרון על כך שהנתבעת לא מילאה אחר חובתה לקיים את צו גילוי המסמכים ההדדי כפי שנקבע בסעיף 4 להודעת במנ"ת מיום 24/10/18.

הדעת נותנת שאם אכן היה סבור התובע כי נפל מחדל באי קיום הוראת המנ"ת מיום 24/10/18, הרי שלא ברור מדוע המתין התובע עד ליום 12/2/19 עם הגשת בקשתו דנן, מקום בו בהודעת המנ"ת האמורה צוין מפורשות בסעיף 5 כי " כל בקשה מקדמית תוגש לבית המשפט מיד לאחר שנוצרה העילה להגשתה ואין להמתין לשם כך לישיבת קדם המשפט".

כך או כך, ההלכה הפסוקה הקובעת כי הסנקציה הדרסטית של מחיקת כתב טענות תופעל במקרים קיצוניים בהם הפר אחד מבעלי הדין את צו גילוי המסמכים ונמנע ממתן תשובות לשאלון שהופנה אליו, תוך שהוא פועל בזדון או בזלזול חמור בהחלטותיו של בית המשפט. ברי, כי במקרה דנן אין עסקינן בנסיבות המצדיקות את הפעלת הסנקציה.

יחד עם זאת, מתוך רצון ושאיפת מצד בית המשפט שלא להידרש ולהשחית זמן שיפוטי יקר במחלוקות נוספות בעניין ההליכים המקדמיים בתיק זה – הנני מורה לנתבעת להמציא לידי ה תובע בתוך 7 ימים תצהיר אודות האמור ברישת סעיף 6 לתגובת הנתבעת מיום 18/2/19.

אין צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ז אדר א' תשע"ט, 04 מרץ 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סדי קליין
נתבע: כל ציוד מוטי בע"מ
שופט :
עורכי דין: