ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נואל בטחיש נגד הפניקס חברה לביטוח בע"מ :


בפני כבוד ה שופטת מיכל ברלינר לוי

מבקשת

נואל בטחיש

נגד

משיבה
הפניקס חברה לביטוח בע"מ

החלטה

בפני בקשת התובעת למינוי מומחה מטעם בית המשפט בתביעה לפיצוי בגין נזקי גוף שנטען כי נגרמו לתובעת עת נפלה במדרגות ביתה. התביעה הוגשה מכוח פוליסת ביטוח תאונות אישיות, מבלי שצורפה לה חוות דעת רפואית . למעשה במהות מבקשת ה תובעת לפטור אותה מהגשת חוות דעת מטעמה.

בבקשתה מציינת התובעת כי מן המסמכים הרפואיים שצורפו עולה כי היא סובלת משינויים ניווניים בחוליות הגב ובלטי דיסק כתוצאה מן התאונה וכי מצבה הכלכלי ירוד. בתשובה לתגובה הוסיפה כי היא נמצאת בהליכי ג ירושין מבעלה .

הנתבעת מתנגדת לבקשה.

על פי הוראות הדין והפסיקה, בהיעדר חוות דעת, לא ניתן להוכיח טענה שברפואה.

בהתאם להוראות תקנה 127 לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד-1984 (להלן: "התקנות"), בעל דין הרוצה להוכיח עניין שברפואה, יצרף לכתב טענותיו תעודת רופא או חוות דעת של מומחה.

בהתאם להוראות תקנה 127 רשאי בית המשפט לפטור בעל דין מצירוף חוות דעת ואולם זאת רק מטעמים מיוחדים שיירשמו. המבחן שנקבע בפסיקה לקיום טעמים מיוחדים למתן פטור זה , הינו משולש: נסיבות מיוחדות בגינן לא יהיה זה צודק לדרוש מהמבקש להגיש חוו ת דעת בכוחות עצמו, התביעה בעלת סיכוי סביר להתקבל, וכן ראיות ראשוניות לביסוס הטענה הרפואית .

במקרה דנן לא שוכנעתי כי קיימות נסיבות המצדיקות מתן פטור מהגשת חוות דעת.

על אף שהפסיקה הכירה בחסרון כיס כטעם רלוונטי בעת שמצטרף אליו טעם נוסף, לא הרימה התובעת במקרה דנן הנטל הנדרש ולא הוכיחה חסרון כיס.

ראשית, לא צורף לבקשה, ואף לא לתשובה תצהיר. בנוסף, הטענה לחסרון כיס נטענה בבקשה בעלמא, כשהמסמכים היחיד ים שצור פו, לתשובה בלבד, הם כתב הגנה מבית הדין הדרוזי ותדפיס תנועות בחשבון הבנק אשר עולה ממנו יתרת זכות ולא ניתן ללמוד ממנו על חסרון כיס.

טענות התובעת כי בשל מצבה הבריאותי היא אינה עובדת ומתפרנסת לא נתמכו בכל ראיה. עוד, לא הובהר אם לתובעת רכוש, היכן היא מתגוררת וכיוצא בזה. יוער, כי מכתב ההגנה שהוגש לכאורה בהליך בבית הדין הדרוזי, ואשר צורף לתשובה, עולה כי התובעת עוסקת במכירת מוצרים לפרנסתה, בניגוד לטענתה כי היא אינה עובדת.

נוכח האמור לעיל, לא הרימה התובעת הנטל ולא הוכיחה טענתה בדבר חסרון כיס, ודי בכך כדי לדחות בקשתה.

לפנים משורת הדין, אין צו להוצאות.

ניתנת לתובעת ארכה בת 30 ימים להגשת חוות דעת מטעמה. לא תוגש חוות דעת במועד לעיל, תימחק התביעה ללא צורך במתן החלטה נוספת .

לעיוני ביום 14/3/19.
5129371
54678313

ניתנה היום, ד' אדר א' תשע"ט, 09 פברואר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נואל בטחיש
נתבע: הפניקס חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: