ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אמל סלאח חליל :


בפני כבוד ה שופט אבישי קאופמן

מבקשים

מדינת ישראל

נגד

משיבים
אמל סלאח חליל

החלטה

בתיק זה ניתן פסק דין ביום 28.11.17 במסגרתו ניתן צווי איסור שימוש והריסה. כניסת הצווים לתוקף עוכבה "בתנאי כי הנאשם יפקיד עירבון כספי על סך 2,000 ₪... ויחתום על התחייבות על סך 10,000 ₪ לבצע את הצווים עם כניסתם לתוקף".

הפיקדון הופקד וההתחייבות נחתמה ביום 12.12.17.

ביום 5.8.18, לאחר המועד בו היו אמורים הצווים להיות מבוצעים ניתנה החלטתי לפיה ב"כ הצדדים נדרשו להתייחס לשאלת החזרת הפיקדון לידי הנאשם וביטול ההתחייבות.

ביום 17.9.18 הודיעה המאשימה כי הצווים לא בוצעו וביקשה לחלט את הפיקדון ולהפעיל את ההתחייבות. ההודעה הועברה להתייחסותו של הסנגור, בהתאם להחלטת כבוד השופטת פיקוס-בוגדנוב, אך עד היום לא הוגש לתיק דבר.

לאחר ששקלתי את הבקשה הגעתי למסקנה כי אין מקום לנקיטת ההליך במסגרת תיק זה.

התיק דנן הסתיים בפסק דין שכלל צווי אי שימוש והריסה אשר כניסתם לתוקף עוכבה. משחלף המועד והצווים לא בוצעו – כפי שנטעם בידי המאשימה – ניתן להגיש כנגד הנאשם הליך בגין אי קיומם ובמסגרתו לבקש הפעלת הערבויות.

אינני רואה מקום לפתיחת תיק זה מחדש ובירור שאלת ביצוע פסק הדין.

בכדי לאפשר למאשימה לפעול כאמור, יישאר הערבון בתיק בית המשפט למשך שישה חודשים נוספים מהיום, אם תגיש המאשימה הליך כנדרש תמסור על כך הודעה והעירבון יישאר בתוקף עד החלטה אחרת. ככל שלא תוגש הודעה במועד, יהיה רשאי הנאשם לבקש החזר הפיקדון לידיו.

ניתנה היום, י"ד שבט תשע"ט, 20 ינואר 2019.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אמל סלאח חליל
שופט :
עורכי דין: