ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נתנאל דרחי נגד המוסד לביטוח לאומי :

20 ינואר 2019
לפני: כבוד השופטת חופית גרשון-יזרעאלי

התובע:
נתנאל דרחי
ע"י ב"כ: עו"ד בועז אלקלעי

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד רונית סגל

החלטה

מתמנה בזאת ד"ר בשוראי רון מקופת חולים מכבי לשמש כמומחה בתביעת ו של מר נתנאל דרחי (להלן: "התובע") להכיר בפגיעה בברך רגל שמאל כפגיעה בעבודה.

מצורף ה כרטיס הרפואי של התובע מקופת חולים לאומית ותמונה של פחי אשפה דוגמת הפחים עמם עובד התובע (צורף להודעת התובע יום 12.11.18) .

פרטי המחלה וממצאיה מפורטים במסמכים הרפואיים (להלן: "המחלה").

אלה העובדות:
התובע יליד שנת 1956.
התובע עובד כפועל תברואה בעיריית תל אביב החל משנת 1988, התובע עובד מידי יום , העבודה בפועל אורכת כ- 3 שעות נטו , בשעות הבוקר המוקדמות.
התובע עוסק בהוצאת פחי אשפה מלאים וכבדים מהבתים/מהבניינים ומוביל אותם לשפת המדרכה (85% מפחי האשפה בגודל 360 ליטר וכ- 15% מפחי האשפה קטנים יותר ומכילים 240 ליטר). משקלם של הפחים יכול להגיע לעשרות קילוגרמים.
התובע הולך בממוצע 5- 7 ק"מ ביום עבודה (באזורי רחובות מוגדרים- מהבניין/הבית למדרכה) ו מוציא לכל הפחות כ- 270 פחי אשפה ביום עבודה לערך.
על מנת להוציא את פח האשפה מרים התובע את רגל שמאל , מניח אותה על "מגרעת" הנמצאת בתחתית הפח, נשען עליה ומטה את הפח לכיוון גלגליו. לאחר שהפח מוטה, מניח התובע חזרה את הרגל לרצפה ומוביל את הפח לקצה המדרכה. כאמור, פעולה זו של הרמת הרגל והטיית הפח נעשית לכל הפחות כ- 270 פעמים ביום במהלך יום העבודה.

המומחה מתבקש להשיב לשאלות הבאות:
מהו ליקויו של התובע בברך רגל שמאל ?
האם ניתן לקבוע, בסבירות של מעל 50%, קיומו של קשר סיבתי בין עבודת התובע לליקוי ממנו הוא סובל?
גם החמרת מצב הליקוי עקב העבודה משמעה קיום קשר סיבתי בין השניים.
ככל שהתשובה לשאלה הקודמת הינה בחיוב, וקיים לדעת המומחה קשר סיבתי בין העבודה לליקוי, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר אופן קרות הליקוי, דהיינו:
האם בעיקרו של דבר ניתן לומר, כי ליקויו של התובע עקב עבודתו נגרם על דרך של פגיעות זעירות, כך שכל אחת מהן הסבה לו נזק זעיר בלתי הדיר, עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו זה על גבי זה גרמה גם כן לליקויו ( כדוגמת טיפות מים המחוררות את האבן עליה הן נוטפות).
ככל שהמומחה ישיב לשאלה הקודמת בחיוב, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר השפעת העבודה על הליקוי ביחס לגורמיו האחרים, דהיינו - האם לעבודת התובע השפעה משמעותית על ליקויו של התובע? ("השפעה משמעותית" על פי הפסיקה הינה בשיעור של 20% ומעלה).

המומחה מתבקש למסור תשובותיו תוך 30 יום מהיום.
אם מי מהצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה, לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית דין זה וישירות לצד שכנגד, תוך 7 ימים ממועד קבלת החלטה זו.

על המומחה ליתן חוות דעת ערוכה כדין, בהתאם לפקודת הראיות [נוסח חדש], תשל"א – 1971, ובכלל זה לפרט את פרטי השכלתו וניסיונו, ולהצהיר כי ידוע לו שחוות הדעת ניתנת במקום עדות בבית הדין.

התיק לעיוני ביום 6.3.19.

ניתנה היום, י"ד שבט תשע"ט, (20 ינואר 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: נתנאל דרחי
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: