ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גל אילנה נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד ה שופטת רונה פרסון

מבקשת

גל אילנה

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

1. לפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר המבקשת ביום 21.11.18 (להלן: "פסק הדין").

2. במסגרת פסק הדין הורשעה המבקש ת בעבירה של אי ציות לאור אדום ונגזר עלי ה קנס בסך 1,200 ₪.

3. המבקשת טע נה כי לא התייצבה לדיון בעקבות אשפוז של אימה בבית החולים. טענה כי לא עברה באור אדום כטענת השוטר וכי עברה באור צהוב מפני שהכביש היה ריק לחלוטין והיא לא רצתה לעבור בפתאומיות. טענה כי האור התחלף כ-3 מטרים לפני הרמזור. לאור האמור ביקשה לבטל את פסק הדין וליתן לה יומה בבית המשפט.

4. המשיבה התנגדה לבקשה וטענה כי אישור המסירה נמסר למבקשת והיא חתמה עליו. טענה כי אשפוז אימה של המבקשת לא זכה לתימוכין בדמות תעודה רפואית ולכן בנסיבות אלה אין לקבל הבקשה.

5. לאחר ששקלתי טענות הצדדים החלטתי לקבל הבקשה בכפוף לתשלום הוצאות.

6. על פי סעיף 130(ח) לחסד"פ בית המשפט רשאי, על פי בקשת הנאשם, לבטל את פסק הדין בהתקיים אחד משני תנאים: סיבה מוצדקת לאי התייצבותו לדיון או גרימת עיוות דין כתוצאה מהותרת פסק הדין על כנו (ראו בנדון: רע"פ 9142/01 איטליא נ' מ"י, פ"ד נז(6) 793; רע"פ 7709/13 סאסי נ' מ"י, ניתן בתאריך 28.11.13).

7. כפי שציינתי בהכרעת הדין, המבקשת זומנה כדין לאחר שבמועד הדיון אשר היה קבוע להקראה היא כפרה בעובדות כתב האישום והדיון נדחה ליום 21.11.18 לשמיעת ראיות והמבקשת הוזהרה בדבר חובת התייצבותה ותוצאות היעדר התייצבותה, אך לא התייצבה לדיון ולא התייצב מי מטעמה. לציין כי לדיון התייצב עד תביעה ובנסיבות אלה היעדר התייצבותה של המבקשת גרם לבזבוז זמן שיפוטי וזמנו של העד .

8. המבקשת אינ ה חולק ת על כומנה כדין וכי ידע ה אודות מועד הדיון אלא שלטענתה נבצר ממנה מלהתייצב לדיון בעקבות אשפוז של אימה בבית החולים. המבקשת לא צירפה תעודה רפואית לביסוס ואף לא תמכה בקשתה בתצהיר. מעבר לכך, גם בנסיבות המתוארות בבקשה, יכולה היתה המבקשת להגיש בקשה בעצמה או באמצעות מי מטעמה לדחיית מועד הד יון, או לפחות להגיש הודעה בסמוך לאחריו.

9. עם זאת, לאחר ששקלתי טענות המבקשת, ועיינתי בטיעוניה לפרוטוקול במועד דיון ההקראה, אני סבורה כי יש מקום ליתן לה יומה בבית המשפט על מנת להסיר את החשש מפני עיוות דין, אולם זאת בכפוף לחיוב המבקשת בתשלום הוצאות לטובת המדינה.

10. סיכומו של דבר, הריני לקבל את הבקשה ולבטל את פסק הדין, זאת בכפוף לחיוב המבקשת בתשלום ה וצאות לטובת המדינה בסך של 800 ₪, אשר ישולם על ידי המבקשת עד ליום 10.2.19 שאחרת, יוותר פסק הדין על כנו.

עם ביטול פסק הדין יובא התיק בפניי לצורך קביעת מועד לדיון הוכחות .

המזכירות תעביר החלטתי זו לצדדים.

לעיוני בהתאם.

ניתנה היום, ח' שבט תשע"ט, 14 ינואר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גל אילנה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: