ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ג'ואד בולוס נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד ה שופטת רונה פרסון

מבקש

ג'ואד בולוס

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

1. לפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר המבקש ביום 16.10.18 (להלן: "פסק הדין").

2. במסגרת פסק הדין הורשע המבקש בעבירה של נהיגה בלא זהירות בכך שהחזיק ניירות ביד בגובה ההגה תוך כדי נהיגה, עבירה מיום 28.12.17 ונגזר עליו קנס בסך 600 ₪.

3. המבקש, עורך דין במקצועו, טען כי לא הגיע לדיון מאחר שלא ידע על מועד הדיון ולא קיבל הזמנה לדיון. טען כי לו היה מקבל הזמנה לדיון היה מתייצב בבית המשפט או מגיש בקשה לדחיית מועד הדיון או פונה לב"כ כדי שייצג אות ו בתיק זה. טען כי מעיון באישור המסירה עולה כי שם מקבל ההזמנה רשום בשפה הערבית "ספואן" וכי אותו שם רשום בשנית כמיופה כוח של המבקש, אולם אין למבקש מיופי כוח מלבד בני משפחתו, וכי אין אדם בשם ספואן במשפחתו ואין לו קשר עם מאן דהוא בשם ספואן. טען כי נודע לו אודות גזר הדין רק לאחרונה באמצעות ב"כ לאחר שביקש ממנו לבדוק עבורו מה עלה בגורלה של הבקשה להישפט. כפר בעובדות כתב האישום וטען כי סיכוייו לזיכוי מהעבירה בתיק גבוהים והפנה לדבריו בדו"ח. טען כי אי היענות לבקשתו עלולה לגרום לו עיוות דין וביקש לקבל יומו בבית המשפט.

4. ב"כ המשיבה התנגדה לבקשה וטענה כי המסירה בוצעה כדין וצירפה אישור מסירה.

5. לאחר ששקלתי טענות הצדדים החלטתי לקבל הבקשה.

6. על פי סעיף 130(ח) לחסד"פ בית המשפט רשאי, על פי בקשת הנאשם, לבטל את פסק הדין בהתקיים אחד משני תנאים: סיבה מוצדקת לאי התייצבותו לדיון או גרימת עיוות דין כתוצאה מהותרת פסק הדין על כנו (ראו בנדון: רע"פ 9142/01 איטליא נ' מ"י, פ"ד נז(6) 793; רע"פ 7709/13 סאסי נ' מ"י, ניתן בתאריך 28.11.13).

7. משלוח הזמנה באמצעות דואר רשום מקים "חזקת מסירה" כאשר על הנמען מוטל הנטל להוכיח כי לא קיבל את ההודעה מסיבות שאינן תלויות בו (ראו לעניין זה רע"פ 8626/14 סמארה נ' מ"י, 10.2.15 וכן רע"פ 106/15 קריב נ' מ"י, 20.1.15).

לטענת המבקש, הוא אינו מכיר אדם בשם "ספואן" ששמו מופיע על גבי אישור המסירה, בשפה הערבית, ולטענתו אין מדובר באחד מבני משפחתו או מיופה כוח מטעמו. המבקש אף צירף תצהיר לבקשתו.

ב"כ המשיבה בתגובתה טענה בלקוניות כי המסירה בוצעה כדין ולא התייחסה לטענתו של המבקש לגבי אישור המסירה. בנסיבות אלה אני סבורה כי עלה בידי המבקש להוכיח כי לא קיבל את דבר הדואר לידיו וכי יש מקום להורות על ביטול פסק הדין.

8. בנוסף, המבקש כפר בביצוע העבירה והעלה טענות הגנה אפשריות באשר לנסיבות ביצוע העבירה. בנסיבות אלו אני סבורה כי יש מקום ליתן לו יומו בבית המשפט על מנת להסיר את החשש מפני עיוות דין.

9. לאור כל האמור לעיל אני נעתרת לבקשה ו מורה על ביטול פסק הדין מיום 16.10.18, על כל החיובים הנובעים ממנו.

נקבע להקראה ליום 17.6.19 בשעה 09:00.

התייצבות הנאשם חובה.

10. המזכירות תעביר עותק החלטתי זו לצדדים ותזמנם לדיון.

ניתנה היום, ח' שבט תשע"ט, 14 ינואר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ג'ואד בולוס
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: