ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אושרית ארבל נגד דוד אוחיון :

לפני כבוד הרשמת קרן כ"ץ

המבקשת:
אושרית ארבל

נגד

המשיב:
דוד אוחיון

החלטה

לאחר שעיינתי בכל כתבי הטענות במסגרת הבקשה לביטול פסק הדין ולהארכת המועד, החלטתי היא כדלקמן:
המבקשת טוענת כי לא קיבלה את הזימון לדיון, עוד טוענת המבקשת כי ביררה מול מזכירות בית המשפט אשר אמרה לה כי אין עוד תאריך לדיון וזימון לדיון ישלח אליה בדואר. הזימון לדיון נשלח לפי הכתובת שהמבקשת רשמה בהתנגדות אך לא הגיעה לידיה. לכן משלא בוצעה מסירה בפועל של הזימון לדיון והמבקשת לא ידעה עליו, הרי שפסק הדין שניתן בהיעדרה ביום 9.10.18 הוא פגום. לכן בהתאם לפסיקה אין לביהמ"ש כל שיקול דעת במקרה שכזה והוא מחויב לבטל את פסק הדין הפגום. לכן אני מורה על ביטול פסק הדין שניתן ביום 9.10.18. יחד עם זאת, היות והדיון בהתנגדות היה אמור להתקיים עוד בחודש אוקטובר 2018 ויומני מלא עד לסוף חודש פברואר 2019, הרי שמטעמים של יעילות הדיון ובהתאם לסמכותי לפי סעיף 205 (ג) לתקסד"א לאחר שעיינתי בהתנגדות ובכתבי הטענות, סיכויי ההגנה הם אפשריים ואפילו טובים. נטען כי המשיב פעל בניגוד למוסכם בין הצדדים להחזיר 11 שקים לידי המבקשת. המשיב לא ציין בבקשה לביצוע שטר, כי מדובר בשיק הקשור להסכם שכירות ולא בכדי שכן נטען ע"י המבקשת, שמדובר בשיק שסוכם בין הצדדים כי על המשיב להשיב למבקשת. נטען שכבר שולם שכ"ד ראשון במלואו במזומן בעוד שהמבקשת התגוררה בנכס בחודש זה 10 ימים בלבד, והמבקשת חולקת על כך שהזיקה למערכת החשמל. גם על המשיב להוכיח את נזקיו, גובהם ומיהו האחראי להם, בראיות מהימנות בטרם ישולם השיק שהוגש לביצוע. לכן, בהתאם לסמכותי לפי תקנה 205(ג) לתקסד"א אני נותנת למבקשת את הרשות להגן וניתנות ההוראות כדלקמן:

  1. המזכירות תפתח תיק אזרחי בסדר דין מהיר לפי פרק טז1 (תקנות 214 א-214טז) בתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד - 1984 , שעניינן תובענות בסדר דין מהיר ובכפוף להוראות שלהלן.
  2. התצהיר התומך בהתנגדות ישמש כתב הגנה.
  3. הצדדים יגישו תצהירי אימות וגילוי מסמכים מוקדם תוך 30 ימים מהיום.
  4. תצהירי עדות ראשית יוגשו במקביל תוך 45 ימים מהיום.

הצדדים יגישו עותק כרוך, מדוגלן וממוספר לביהמ"ש לנוחיות המותב השיפוטי שידון בתובענה.
5. המזכירות תקבע כעת ישיבה מקדמית בפני מותב שיפוטי, במעמד בעלי הדין שתאריכו יהיה לאחר תום המועדים הנ"ל ולא לפני יום 13.3.19.
תשומת לב הצדדים, שדין אי התייצבות לישיבה המקדמית, כדין אי התייצבות למשפט.
6. באשר לשאלת ההוצאות, מחד, היות וקיבלתי את הבקשה לביטול פסק הדין יש לחייב את המשיב בתשלום הוצאותיה, ומנגד חויבה המבקשת בתשלום הוצאות בהחלטתי מיום 9.10.18, אני קובעת כי יש לקזז הסכומים ולכן אני מורה על ביטול החיוב בהוצאות כנגד המבקשת שניתן בהחלטתי הנ"ל מיום 9.10.18 וכל צד יישא בהוצאותיו.
המזכירות תשלח החלטתי זו לשני הצדדים.
ניתנה היום, ז' שבט תשע"ט, 13 ינואר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אושרית ארבל
נתבע: דוד אוחיון
שופט :
עורכי דין: