ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סולטן משה נגד שפיגל אלון את דוד :

בפני: כבוד השופטת ד' דורנר

המבקש: סולטן משה

נגד

המשיבים: 1. שפיגל אלון את דוד
2. דובני-חברה למימון בע"מ
3. פדלון דוד
4. כהן את לויט
5. בנק הפועלים
6. נושים שונים

בקשת רשות ערעור על החלטת בית-המשפט המחוזי
בתל-אביב-יפו בבר"ע 14780/97 מיום 3.12.97 שניתנה על-ידי כבוד השופטת הניה שטיין

בבית המשפט העליון בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים

החלטה

המבקש חייב סכומי עתק לנושים רבים, ונפתחו נגדו מספר תיקי הוצאה לפועל. הוא הוכרז על-ידי ראש ההוצאה לפועל בבית-משפט השלום נתניה כחייב מוגבל אמצעים ונקבע כי ישלם לנושיו 800 ש"ח מדי חודש. בהחלטה צויין כי הזוכים אשר תיקיהם אוחדו בהחלטה יודיעו אם רצונם לקיים חקירת יכולת נוספת. בדיון של חקירת החייב בפני כל נושיו הוגדל הסכום בו חוייב ל3000- ש"ח בחודש.

המבקש הגיש על החלטה זו בקשת רשות ערעור לבית-המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו באיחור של יומיים מהמועד הקבוע לכך. המבקש הגיש בקשה להארכת מועד להגשת הבקשה. השופטת הניה שטיין דחתה את בקשתו מאחר שלא נתמכה בתצהיר ולא גילתה טעם מיוחד להארכת מועד הקבוע בחיקוק.

בבקשה שבפניי, טוען המבקש כי בקשתו נדחתה בבית-המשפט המחוזי מטעמים פרוצדורליים בלבד, ולמבקש עשוי להיגרם כתוצאה מהחלטת ראש ההוצאה לפועל נזק בלתי הפיך.

לגופו של עניין, טענת המבקש היא כי ההחלטה להגדיל את הסכום החודשי שעליו לשלם לנושים התקבלה בלא שהוגשה כל ראיה נוספת בעניינו, אלא על סמך התרשמות סובייקטיבית גרידא של ראש ההוצאה לפועל.

בהחלטת ראש ההוצאה לפועל מיום 31.10.97, אשר הגדילה את סכום חיובו של המבקש, ציינה ראש ההוצאה לפועל הגב' ל. סנדלר כי לאור יכולת השתכרותו הגבוהה של המשיב בעבר, ולאור עסקיו השונים של אחיו בארץ, סבורה היא, כי ביכולת המבקש להשתכר יותר מהנתונים שמסר בחקירת היכולת. עוד ציינה ראש הוצאה לפועל כי היא מתבססת לא רק על השתכרותו הריאלית של המבקש, אלא על כישוריו ויכולת השתכרותו.

אין בטענות המבקש כדי להצביע על טעם המצדיק התערבותי בהחלטת בית-המשפט המחוזי. אכן אין בטענותיו כל טעם מיוחד אשר עשוי היה להוות עילה להארכת מועד להגשת בקשת רשות הערעור.

המבקש טוען שיש בידיו אישור רפואי המעיד כי סבל מבעיות נפשיות חמורות. מעבר לדרוש אציין, כי המבקש יוכל להגיש בקשה לשינוי צו התשלומים שניתן לראש ההוצאה לפועל, על-פי סעיף 69ב לחוק ההוצאה לפועל, תשכ"ז1967-, אם חל שינו ביכולתו לפרוע את חובו.

הבקשה נדחית.

ניתנה היום ז' טבת תשנ"ח (5.1.98).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98000070.L01


מעורבים
תובע: סולטן משה
נתבע: שפיגל אלון את דוד
שופט :
עורכי דין: