ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גינזבורג אהרון נגד היועץ המשפטי לממשלה :

בפני: כבוד השופט י' זמיר
כבוד השופטת ד' דורנר
כבוד השופטת ד' ביניש

העותר: גינזבורג אהרון

נגד

המשיב: היועץ המשפטי לממשלה

בקשה להעברת העתירה לבית משפט מינהלי

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

החלטה

העותר הגיש לבית המשפט בקשה, ביום 28.12.97, "להחליט שבית המשפט המחוזי הדן בעניין הקרוואן ידון גם בעתירה בנושא עתירה 4900/96 כסמכותו הנגררת על פי חוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד".

פרקליטות המדינה התבקשה להגיב לבקשה זאת. בתגובתה, מיום 4.1.98, היא מציינת כי אין לה התנגדות לכך שהעתירה בבג"ץ 4900/96 תימחק. עם זאת, לגוף הבקשה של העותר, היא מציינת שאם העותר מבקש שבית המשפט המחוזי בתל-אביב בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים ידון גם בטענות שהעותר מעלה בעתירה זאת, יהיה עליו לבקש זאת בבית המשפט המחוזי עצמו.

פרקליטות המדינה צודקת. לפי סעיף 79 לחוק בתי המשפט אין להעביר עניין מבית משפט אחד לבית משפט שני, אלא רק אם העניין אינו מצוי בסמכותו של בית המשפט הראשון. ואין זה המצב במקרה שלפנינו.

השאלה אם בית המשפט המחוזי ידון בטענות המועלות בעתירה זאת במסגרת הסמכות הנגררת שלו, לפי סעיף 76 לחוק בתי המשפט, היא שאלה שהעותר צריך להעלות בפני בית המשפט המחוזי, ובית המשפט המחוזי, ורק הוא, יחליט בה.

לפיכך אנחנו דוחים את הבקשה.

עם זאת אין בכך כדי למנוע בעד העותר, אם ימחוק את העתירה, להגיש לבית המשפט המחוזי כל בקשה שיראה לנכון.

העותר מתבקש להחליט ולהודיע לבית המשפט אם הוא מבקש למחוק עתירה זאת. העותר יגיש את ההודעה לבית המשפט עד יום 7.1.98 שעה 10:00.

ניתנה היום, ח' בטבת תשנ"ח (6.1.98).

ט ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
96049000.I07


מעורבים
תובע: גינזבורג אהרון
נתבע: היועץ המשפטי לממשלה
שופט :
עורכי דין: