ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קשר רנט א קאר בע"מ נגד שאול חבני :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה אביגיל פריי

תובעת ונתבעת שכנגד

קשר רנט א קאר בע"מ

נגד

נתבעים ותובעת שכנ גד

1.שאול חבני
2.מנורה חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

לפני תביעות הדדיות שעניינן תאונת דרכים שאירעה ביום 20.8.17 בין רכב בבעלות התובעת ובין רכב הנתבע 1 שהיה מבוטח ע"י הנתבעת 2- היא התובעת שכנגד.

לטענת התובעת, בשעה שהוסע רכב התובעת בדרך, פגע בו לפתע רכב הנתבעים בצידו השמאלי וגרם לו לנזקים. לטענת הנתבעים, בשעה שהוסע רכב הנתבעים בנתיבו כדין, נפגע ע"י רכב התובעת שהגיח בנסיעה לאחור ופגע ברכב הנתבעים בצידו הימני.
שני הנהגים שהיו מעורבים בתאונה העידו ונחקרו על גירסאותיהם.

כבר בראשית ההכרעה יש לציין כי עד התובעת שינה גרסתו על דוכן העדים. בעדותו הספונטנית ציין "התחלתי בנסיעה" (עמ' 2 שורה 10) , לא חר מכן הבהיר כי עמד עם רכבו ליד ביתו שנמצא בכניסה למושב (עמ' 2 שורה 22) ובסופה של עדותו טען כי "הייתי בנסיעה רציפה"(עמ' 3 שורה 5) . עובדה זו אינה מוסיפה למהימנותו של העד, בלשון המעטה.

בנוסף, גירסתו של הנהג אינה מתיישבת עם ההיגיון ועם תנאי השטח באזור התאונה.
כעולה מן התמונות שהציגו הצדדים התאונה ארעה בכניסה למושב, מיד לאחר מעגל תנועה. הכיצד שהו שני הרכבים בעת ובעונה אחת באותו נתיב נסיעה? מנין הגיע רכב התובעת אם היה מצוי בנסיעה בנתיבו בה בעת שרכב הנתבעת הגיע מן הכיכר? הכיצד הסיט רכב הנתבעים רכבו ימינה בניגוד לכיוון נסיעתו כאשר מימינו מצויים רכבים חונים? לנהג התובעת פתרונים.

כך גם הנזקים עליהם הצביעו הצדדים אשר תואמים את תיאורו של הנתבע 1 לתאונה ואינם תואמים טענתו של נהג התובעת באשר לפגיעה של רכב הנתבעים ברכבו, אשר הפגיעה הניכרת ברכב הנתבעים מצויה בצד הרכב ואילו הפגיעה ברכב התובעת מצויה בחזית האחורית של רכבו. על מנת לייצר פגיעה כאמור היה על רכב הנתבעים להיות בזווית ישרה כמעט לרכב התובעת, וזאת כזכור כאשר אין חולק כי רכב הנתבעים הגיע מן הכיכר וכי התאונה אירעה בסמוך לכיכר כשהוא על נתיב הנסיעה.

משכך אני קובעת כי מצאתי לקבל את גירסת הנתבע 1 לתאונה במלואה ולדחות את גירסת נהג התובעת.

התביעה העיקרית נדחית.
הנתבעת שכנגד תשלם לתובעת שכנגד 52,503 ₪, בצירוף שכר העד כפי שנפסק, אגרה בסך 669 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך 6,143 ₪.
הסכומים ישולמו בתוך 30 יום שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה עד למועד תשלומם בפועל.

זכות ערעור כדין.

המזכירות תמציא פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, ל' כסלו תשע"ט, 08 דצמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קשר רנט א קאר בע"מ
נתבע: שאול חבני
שופט :
עורכי דין: