ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פריים-ליס ניהול ציי רכב בע"מ נגד קש חתמים בינלאומיים סוכנות לביטוח... :

לפני כבוד השופטת עידית קצבוי

התובעת:

פריים-ליס ניהול ציי רכב בע"מ

נגד

הנתבעת:

קש חתמים בינלאומיים סוכנות לביטוח כללי (2010) בע"מ

פסק דין

לפניי תביעה בסדר דין מהיר, לתשלום סכום של 11,460 ₪ בגין נזקי רכוש שנגרמו, על פי הנטען, לרכב התובעת בעטיה של תאונת דרכים מיום 27.12.15.
בתאונה היו מעורבים רכב התובעת נהוג בידי מר יעקב שמואלי (להלן : "נהג התובעת") ורכב הנתבעת - משאית - נהוג בידי מר שלמה חסון (להלן : "נהג הנתבעים").

אין חולק על כי אירעה התאונה אך יש מחלוקת באשר לנסיבותיה.

ביום 13.12.19 התקיים בפניי דיון בו נשמעו עדויות הנהגים המעורבים בתאונה.

הואיל ומדובר בתביעה בסדר דין מהיר, ינומק פסק הדין באופן קצר ותמציתי, בהתאם לקבוע בתקנה 214 ט"ז(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד - 1984.

לטענת התובעת, התאונה אירעה בעת שרכב התובעת עמד ביציאה מתחת לגשר צומת הסירה במסלול השמאלי לנסיעה ישר ומשמאלו עמד רכב הנתבעת. כשהתחלף הרמזור, ותוך כדי פניית רכב הנתבעת שמאלה, הוא שפשף את הצד השמאלי של רכב התובעת.
מנגד טוענים הנתבעים, כי רכב הנתבעת הוסע בנתיב השמאלי והחל בפנייה שמאלה ואזי רכב התובעת חתך אותו מימין וכתוצאה מכך התרחשה התאונה.

לאחר ששמעתי את טענות הצדדים, את העדויות, עמדתי על נסיבות קרות התאונה, מיקום הרכבים, מיקום הפגיעות, ועיינתי בכל אשר הובא בפני, מצאתי כי יש לדחות את התביעה וזאת מהנימוקים הבאים:
גרסת נהג הנתבעת הייתה גרסה עקבית, קוהרנטית ואמינה. נהג התובעת שב וציין הן בטופס ההודעה שצורף והן בעדותו כי התאונה התרחשה עת רכב התובעת חתך אותו בפנייתו שמאלה שעה שהוא עמד בנתיב הנסיעה שמאלה. כך גם הודגם על ידו באמצעות מכוניות ההדגמה במהלך עדותו. גרסה זו לא נסתרה בחקירתו הנגדית של ב"כ התובעת ונותרה איתנה.

לעומת גרסתו העקבית והברורה של נהג הנתבעת, גרסת נהג התובעת הייתה עקבית פחות. בטופס ההודעה ציין : "עמדתי במסלול השמאלי לנסיעה ישר. משמאלי עמדה משאית...- התחלף הרמזור- תוך כדי פניית המשאית שמאלה שפשפה לי את הצד השמאלי של הרכב". ודוקו- מגרסתו בהודעה לחברת הביטוח ניתן להניח כי הוא עמד במסלול המקביל למסלול הנסיעה של רכב הנתבעת וכי רכב הנתבעת שפשף אותו כשהחל לנסוע שמאלה.

לעומת זאת בעדותו בפני בית המשפט מציג נהג התובעת תמונה מעט שונה ולפיה, התאונה אירעה כשלפחות חלקו הקדמי סוטה לעבר נתיב רכב הנתבעת, ובלשונו (עמוד 2 שורות 8-11) :"..."המשאית עמדה ראשונה ברמזור השני מתחת לגשר אחרי שנכנסה לנתיב שלי, ואז בעצם נכנסתי בזוית לתוך הנתיב שהמשאית עמדה בו ועמדתי שם. והאמת שגם צפרתי לו, צפרתי כי הייתה משאית גבוהה חששתי שאם לא ראה אותי מקודם אולי לא יראה אותי גם עכשיו, המשכתי לנסוע והוא פשוט שרט אותי עם צד שמאל".

לגרסתו בעדותו בבית המשפט הוסיף נהג התובעת פרטים נוספים רבים שזכרם לא בא בהודעה באשר לאינטרקציה בין הרכבים עוד קודם לתאונה עת עמדו הרכבים ברמזור הראשון (ראו עמוד 1 שורות 24-31). על פי גרסתו הוא נהג בנתיב השמאלי ביותר ורכב הנתבעת חתך אותו מימין וכמעט ופגע בו. לא ברור מדוע גרסה זו לא הובאה קודם למתן עדותו בבית המשפט ככל שמצא אותה חשובה ורלוונטית להוכחת תביעתו.

מעבר לכל האמור לעיל מצאתי כי גרסתו של נהג התובע לבדה מקימה את אחריותו לקרות התאונה. על פי נהג התובעת בעדותו, הוא שסטה למעשה לנתיבו של נהג הנתבעת, תוך שהוא מודע לכך שנוכח גובהה של משאית הנתבעת, יתכן כי אין באפשרותה להבחין בו, וזאת לאחר שעקף טור מכוניות שנסע אחרי המשאית , וכפי שצפה הלכה למעשה- נפגע על ידי המשאית עת החלה לנוע עם התחלפות הרמזור.

בנסיבות אלו לא ניתן אלא לראות בנהג התובעת כמי שאחראי לקרות התאונה, לפיכך דין תביעתו להידחות.

סיכומו של דבר, לאור הנימוקים המפורטים לעיל אני דוחה את התביעה, ומחייבת את התובעת בשכר בטלת עדים כפי שנפסק במהלך הדיון ושכר טרחת עורך דין בסך של 2,000 ₪.

הסכום הכולל ישולם בתוך 30 ימים.

המזכירות תמציא את פסק הדין לב"כ הצדדים.

ניתן היום, ה' טבת תשע"ט, 13 דצמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פריים-ליס ניהול ציי רכב בע"מ
נתבע: קש חתמים בינלאומיים סוכנות לביטוח כללי בע"מ
שופט :
עורכי דין: