ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ש. שלמה רכב בע"מ נגד נאור יוסף :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה אביגיל פריי

תובעת

ש. שלמה רכב בע"מ

נגד

נתבעים

1.נאור יוסף
2.איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ
3.ראובן בגלאור
4.הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

לפני תביעה שעניינה נזקים שנגרמו לרכב התובעת בתאונת דרכים שאירעה ביום 19.2.17 ובה היו מעורבים שלושה כלי רכב. רכב התובעת היה הרכב הראשון המעורב, רכב הנתבע 1 המבוטח ע"י הנתבעת 2 היה השני ורכב הנתבע 3 שהיה מבוטח ע"י הנתבעת 4 היה הרכב השלישי. שלושת הנהגים שהיו מעורבים בתאונה העידו לפני.

נהג התובעת העיד כי בלם את רכבו בשעה שנהג בכביש 4 לכיוון דרום ולאחר שבלם חש בשתי מכות בחלקו האחורי של הרכב. ראשית ביקש לקבל את פרטי הרכב שהיה מאחוריו ולאחר שהבין כי רכב נוסף היה מעורב בתאונה ביקש וקיבל גם את פרטיו.

הנתבע 1 העיד כי רכב התובעת האט נסיעתו ועצר את רכבו וכי הספיק לבלום את רכבו לפני הרכב. לאחר הבלימה חש חבטה עצומה ורכבו נהדף כלפי הרכב שלפניו.

הנתבע 3 העיד כי רכב הנתבעת עצר את רכבו באופן פתאומי ולפיכך לא הספיק לבלום ופגע מאחור ברכב הנתבע 1.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות, בתמונות הנזק ובגירסאות הצדדים אני סבורה כי רכב הנתבע 1 פגע ברכב התובעת ורק לאחר מכן נפגע ע"י הנתבע 3. מסקנה זו מתיישבת היטב עם עדותו הברורה של נהג התובעת אשר העיד כי חש שתי מכות, והן עם עדותו של הנתבע 3 לפיה רכב הנתבע 1 נעמד "כמו קיר" בנתיב באופן פתאומי, תיאור המתיישב עם בלימה של רכב הנתבע 1 ללא תזוזה עקב פגיעה שלו ברכב לפניו. משכך גם נראה כי רכב הנתבע 1 שב ונהדף על רכב התובעת – ומכאן העובדה כי נהג התובעת חש ש תי מכות, כאמור.

משכך, אני סבורה כי יש לחלק האחריות בין נהגי הנתבעים באופן שווה.

בהתאמה ישלמו הנתבע 1 באמצעות הנתבעת 2 וכן הנתבע 3 באמצעות הנתבעת 4 סך של 5,150 ₪ , בתוספת אגרת משפט בסך 374 ₪ , שכר עד התובעת כפי שנפסק ושכ"ט עו"ד בסך 1,800 ₪, הכל בחלקים שווים.

הסכומים ישולמו בתוך 30 יום שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה עד למועד תשלומם בפועל.

זכות ערעור כדין.

המזכירות תמציא העתק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, ל' כסלו תשע"ט, 08 דצמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ש. שלמה רכב בע"מ
נתבע: נאור יוסף
שופט :
עורכי דין: