ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל -שרות בתי הסוהר נגד ודים מולדבסקי :


לפני כבוד הרשם הבכיר אייל דוד

המבקשת-הנתבעת

מדינת ישראל -שרות בתי הסוהר
ע"י ב"כ מפרקליטות מחוז מרכז (אזרחי)

נגד

המשיב -התובע
ודים מולדבסקי (אסיר)

החלטה

לפניי בקשת הנתבעת להארכת המועד להגשת תצהירי עדות ראשית מטעמה עד ליום 24/12/18. הנימוק לבקשה עקב מורכבות התיק ועומס עבודה הרובץ על המבקשת נדרש לה פרק זמן נוסף לסיום הכנת התצהירים והגשתם לבימ"ש.
יוער כי המשיב הודיע כי אין בכוונתו להגיש תצהירי עדות ראשית מטעמו והוא מבקש להתבסס על התצהיר שהגיש בתמיכה לכתב התביעה.
מעיון בתיק עולה כי המבקשת קיבל ה די והותר ארכות להגשת תצהירי עדות ראשית מטעמ ה. עובדת מורכבות התיק הייתה ידועה למבקשת מזה זמן רב. לפיכך, צודק המשיב ב התנגדותו למתן ארכה נוספת. מה גם שעליו להתכונן לדיון המקדמי שנדחה לבקשת המבקשת ליום 20/12/18.
אין זה ראוי להגיש בקשה נוספת להארכת מועד ביום האחרון להגשת התצהירים. משמעות בקשה זו הינה ניסיון להעמיד את בימ"ש והמשיב לפני עובדה מוגמרת. בשלב זה, תצהירי עדות ראשית כבר אמורים להיות לפני בימ"ש והמשיב כדי שיוכלו להתכונן לדיון המקדמי כראוי.
הדיון המקדמי נערך לאחר שבימ"ש והצדדים כבר יודעים את גרסאות כל הצדדים ואת מסכת הראיות העובדתית והמשפטית כדי שבדיון המקדמי תא אפשרות למתן החלטות לגבי המשך ניהול ההליך לרבות האפשרות לקביעת מועד לשמיעת ראיות הצדדים -הוכחות.
לפנים משורת הדין, לאחר ששקלתי את הנזק שעלול להיגרם למבקש לעומת הנזק שעלול לה יגרם למשיב , אני מורה על הארכת המועד להגשת תצהירי עדות ראשית מטעם המבקש ת עד ולא יא וחר מיום שלישי 11/12/18 המבקשת תמציא את התצהירים על נספחיהם למשיב באמצעות שב"ס, בד בבד עם הגשתם לתיק בימ"ש. בתוך ההליך בעת פסיקת הוצאותיו בימ"ש יתן את דעתו למחדלי המבקש ת בהגשת בקשה זו.

המזכירות תמציא את החלטתי לצדדים בדחיפות

ניתנה היום, א' טבת תשע"ט, 09 דצמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל -שרות בתי הסוהר
נתבע: ודים מולדבסקי
שופט :
עורכי דין: