ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ליאור רודזביצקי נגד המוסד לביטוח לאומי :

10 דצמבר 2018
לפני: כבוד השופטת מירב קליימן

התובע:
ליאור רודזביצקי
ע"י ב"כ: עו"ד שמחוביץ לובה

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד משה אהרון

החלטה

1. המינוי
ד"ר אסא לב אל מתמנה בזה כמומחה יוע ץ רפואי לבית הדין (להלן: " המומחה") בכדי לתת חוות דעת רפואית בעניינ ו של מר ליאור רודזביצקי (להלן: "התובע") בשאלות המפורטות להלן, וזאת תוך 30 ימים מיום שקיבל לידיו החלטה זו.

2. המסמכים
מצורפים בזה המסמכים כדלקמן:
התיעוד הרפואי של התובע שהתקבל בתיק בית הדין ביום 26.11.2018.

3. העובדות

להלן העובדות הרלבנטיות כפי שנקבעו בהחלטת בית הדין מיום 26.6.2018 -

התובע, מכונאי ברכבת ישראל החל מחודש יולי 2001, עובד מידי משמרת (4 משמרות בשבוע בנות 12 שעות כל משמרת) כשעתיים רצופות בעבודת החלפת רפידות בקרונות.

עבודה זו דורשת מהתובע פעולה חוזרת ונשנית של הרמת הידיים מעל לגובה הכתפיים והתכופפות לרצפה וחוזר חלילה לצורך החלפת הרפידות המשומשות והתקנת רפידות חדשות.

מצבו הרפואי כמפורט בתיק הרפואי.

4. השאלות
המומחה מתבקש להשיב על השאלות הבאות:

א. מהו ליקויו של התובע?

ב. האם ניתן לקבוע, בסבירות של מעל 50%, קיומו של קשר סיבתי בין עבודת התובע לליקוי ממנו הוא סובל? גם החמרת מצב הליקוי עקב העבודה משמעה קיום קשר סיבתי בין השניים.

ג. ככל שהתשובה לשאלה הקודמת הינה בחיוב, וקיים לדעת המומחה קשר סיבתי בין העבודה לליקוי, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר אופן קרות הליקוי, דהיינו:

ד. האם בעיקרו של דבר ניתן לומר, כי ליקויו של התובע עקב עבודתו נגרם על דרך של פגיעות זעירות, כך שכל אחת מהן הסבה לו נזק זעיר בלתי הדיר, עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו זה על גבי זה גרמה גם כן לליקויו ( כדוגמת טיפות מים המחוררות את האבן עליה הן נוטפות).

ה. ככל שהמומחה ישיב לשאלה הקודמת בחיוב, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר השפעת העבודה על הליקוי ביחס לגורמיו האחרים, דהיינו - האם לעבודת התובע השפעה משמעותית על ליקויו? ("השפעה משמעותית" על פי הפסיקה הינה בשיעור של 20% ומעלה).

ו. האם לאור החומר הרפואי והעובדות המוסכמות, התקיימו בתובע התנאים להכיר במחלתו כמחלת מקצוע, ולו על דרך של החמרה, בהתאם לתוספת השנייה לתקנות הביטוח הלאומי ( ביטוח מפני פגיעה בעבודה), התשי"ד -1954, ואם כן לאיזו מחלת מקצוע מתאים מצבה?

5. ההחלטה תומצא לצדדים (ללא החומר הרפואי) ולמומחה (בצרוף החומר הרפואי).

6. כמו כן, אם וככל שמי מהצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית הדין וישירות לצד שכנגד בתוך עשרה ימים מהיום.

7. התיק יובא לעיוני ביום 10.1.2019.

ניתנה היום, ב' טבת תשע"ט, (10 דצמבר 2018), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: ליאור רודזביצקי
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: