ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף בלילטי נגד מאיר ברמן :

בפני כבוד ה שופטת מעין צור

התובע

יוסף בלילטי
ע"י ב"כ עו"ד תומא הלון

נגד

הנתבעים

1.מאיר ברמן
2.שומרה חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד עופר גונן

פסק דין

זוהי תביעה לפיצוי בגין נזקי רכוש שנגרמו לרכב התובע בתאונת דרכים בהתרחשה ביום 19.6.16.
אבי בלילטי (להלן: "בלילטי") , שנהג ברכב התובע, מסר בעדותו כי בצומת העצמאות, ברחוב כיאט לכיוון שער פלמר, עמד ברמזור אדום בנתיב האמצעי מבין שלושה נתיבים. מנתיב זה ניתן לנסוע ישר לכיוון שער פלמר. רכב הנתבעים עמד בנתיב שמימין לו, שממנו מותר לפנות ימינה או להמשיך ישר. כשהתחלף האור ברמזור לירוק, פגע בו רכב הנתבעים בשתי הדלתות שבצדו הימני של הרכב.
לאוניד שניידר (להלן: "שניידר"), שנהג ברכב הנתבעים, מסר בעדותו כי הוא עצר ברמזור בנתיב הימני, ואילו בלילטי עצר בנתיב האמצעי. כאשר התחלף האור ברמזור לירוק והוא החל לנסוע, פגע בו בלילטי במהירות.
עדותו של שניידר בדבר נסיבות התאונה נתמכה בעדותו של פסח ליפשיץ, שעבד עמו באותה חברה במועד התאונה.
נטל ההוכחה מוטל על התובע. לאחר ששמעתי את עדויות העדים ועיינתי בראיות שהוגשו, לא מצאתי טעם להעדיף את גרסת העד מטעם התובע על פני גרסתם של העדים מטעם הנתבעים. ברי כי התאונה התרחשה עקב סטיה של אחד הנהגים לכיוונו של הרכב השני, או עקב סטיה של שני הנהגים זה לכיוונו של זה. ואולם אין בפניי כל ראיה שתומכת דווקא בגרסתו של אחד הצדדים, כי הצד השני הוא שסטה.
בנסיבות אלה, לא עמד התובע בנטל ההוכחה המוטל עליו, ולכן דין התביעה להידחות.
לפיכך אני דוחה את התביעה.
התובע ישלם לנתבעים שכ"ט עו"ד בסך 1,500 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל, ויחזיר להם את שכר העד מטעמם.
זכות ערעור כחוק.

ניתן היום, ב' טבת תשע"ט, 10 דצמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יוסף בלילטי
נתבע: מאיר ברמן
שופט :
עורכי דין: