ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דניאל צבר נגד הסתדרות המורים :

לפני: כבוד סגן הנשיא השופט צבי פרנקל

המבקש:
דניאל צבר

-
המשיבה:
הסתדרות המורים
ע"י ב"כ: עו"ד אייל יפה

החלטה

1. המבקש הגיש תובענה ביום 28.10.18, הכתיר אותה בכותרת "הודעת ערעור+ תובענה". המבקש מבקש להגיש הודעת ערעור כנגד החלטת לשכת ההוצאה לפועל בתל אביב בתיק 505984-05-18 וכן כנגד החלטות ראש ההוצאה לפועל בתיק 523548-03-18 וכן ביקש להצהיר כי הרשאת הייצוג שנתן מזכיר הסתדרות המורים בשנת 2014 לעורכת הדין רחל בורברג, אינה בתוקף.

2. המשיבה טענה שיש לדחות את הערעור בשל חוסר סמכות עניינית ומקומית. לטענתה המערער מסתיר בכוונה את היותו עורך דין כדי שבית הדין יקל עמו מבחינה פרוצדוראלית. לטענתה, מדובר בערעור נוסף אחד מיני דברים של המבקש שנוהג בחוסר יושר ובחוסר הגינות. בתגובה לתשובת המשיבה טען המבקש שמאחר שלא הוגש תצהיר תומך ליפויי הכח שהגישה המשיבה לתיק, אין להכיר בעו"ד יפה כב"כ המשיבה ולכן ביקש לבטל את הייצוג של עו"ד יפה.

3. לאחר שבחנתי את בקשת המבקש ותגובת המשיבה אני קובע שאין לבית הדין לעבודה סמכות לדון בערעור על החלטות של ראש ההוצאה לפועל בתל אביב.
תקנה 119(ד) לתקנות ההוצאה לפועל קובעת שהרואה עצמו נפגע על ידי החלטה או צו של ראש ההוצאה לפועל , רשאי לבקש רשות לערער מאת שופט של בית משפט שלום שבתחום סמכותו נמצאת הלשכה שבה ניתנו ההחלטה או הצו. סעיף 80(ב) לחוק ההוצאה לפועל קובע שצווים והחלטות של ראש ההוצאה לפועל ניתנים לערעור ברשות שופט בית משפט השלום.
גם אם החלטת ראש ההוצאה לפועל ניתנה בהתאם לפסק דין של בית הדין לעבודה, הערעור הוא ברשות של שופט של בית משפט שלום. אין מקום לעכב את ההליכים לפי חוק הבוררות כמבוקש ע"י המבקש בסעיף 11 לתובענה. מאחר שנפתח תיק הוצאה לפועל מדובר בהליכים שהסתיימו בפסק דין והסמכות מסורה בידי ההוצאה לפועל.

לאור האמור יש להעביר את התובענה לדיון בבית המשפט השלום בתל אביב.

4. לאור החלטתי, אין מקום לדון בשלב זה בטענת המשיבה שחלף המועד להגשת הערעור ולא ניתנה ארכה להאריך המועד, ענין זה יוכרע במסגרת ההליך ולא בהחלטה זו. כך גם בקשת המשיבה לחייב את המבקש בהפקדת ערובה.

5. משלא התקיים דיון, הוצאות הבקשה יוכרעו על ידי בית משפט השלום.

6. התובענה תועבר ע"י המזכירות לבית משפט השלום בתל אביב.

ניתנה היום, א' טבת תשע"ט, (09 דצמבר 2018), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: דניאל צבר
נתבע: הסתדרות המורים
שופט :
עורכי דין: