ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עומר חאזם נגד בהזאד חלאליה :

בפני כבוד השופט ג'מיל נאסר, שופט בכיר

תובעים

  1. עומר חאזם
  2. נאסר סמארה

נגד

נתבעים

  1. בהזאד חלאליה
  2. ועדה מקומית לתכנון עכו

החלטה

התובעים גרים בדירות מגורים שנמצאות בבניין משותף שטרם נרשם כבית משותף, אותן רכשו מאת הנתבע מס' 1 (להלן: "הנתבע").

בפניי עתירת התובעים למתן צווי מניעה זמניים כדלקמן:
צו זמני אשר יורה לנתבע להימנע מביצוע כל עבודות בנייה על גג הבניין; צו מניעה זמני אשר יורה לנתבע שלא לעשות שימוש כלשהו בחנייה שבקומת הקרקע; צו מניעה זמני אשר אוסר על הנתבע לעשות שימוש במחסנים השייכים למבקשים ואשר ממוקמים בקומת קרקע; לאסור על הנתבע לעשות חלוקה כלשהי במחסנים הנ"ל.

לאחר הגשת הבקשה וכן התגובה בכתב, הופיעו ב"כ הצדדים לדיון אשר התקיים אתמול, וחזרו על טענותיהם.

בפתח הדברים אציין כי הנתבעת מס' 2 (להלן: "הוועדה") הגישה הודעה בכתב לפיה היא תקבל כל החלטה של בית המשפט, שכן איננה צד לסכסוך הקנייני בין הצדדים. הוועדה עתרה לפטור אותה מהמשך התייצבות בתיק זה. בהודעה בכתב הבהירה הוועדה כי הנתבע הגיש בקשה למתן היתר לעבודות בנייה על הגג. בקשה זו איננה כוללת שינויים כלשהם בקומת העמודים.

בחנתי היטב את טענות הצדדים, הן בכתבי הטענות והן במסגרת הדיון שהתקיים אתמול, ואני קובע:

בכל הקשור לסעד הזמני לאסור על הנתבע לעשות עבודות בנייה כלשהן על גג הבניין, לא מצאתי כל עילה שתצדיק עתירה זו. יצוין כי הטיעונים של התובעים בכל הקשור להיבט התכנוני ו/או סמכויות הוועדה אינן חלק מההתדיינות נשוא הכרעה זו. טענות אלה יכולות להתברר בפני הערכאה המוסמכת.

בהמשך לכך, אוסיף ואציין כי על פי הסכם המכר שנחתם בין התובעים לבין הנתבע עולה באופן ברור כי הנתבע רשאי לפנות לוועדה לשם הוספת קומות נוספות מעל שתי יחידות הדיור שנרכשו על ידי התובעים.

אעיר כי המבנה כפי שהוא קיים דהיום כולל קומת עמודים שיש בה מחסנים ושטח חנייה; קומה ראשונה אשר בה מתגורר התובע מס' 1 ומעליה קומה שנייה בה מתגורר התובע מס' 2.

בכל הקשור לקומת העמודים שבה קיימים מחסנים וכן שטח חניון: בנוגע לשטח המיועד לחניון, הרי מהנתונים שהובאו בפניי לא ניתן לומר כי הוצמד שטח חניה מוגדר למי מהתובעים, וכי הלכה למעשה הצדדים חונים על בסיס "חניה פנויה, וכל הקודם זוכה".

בכל הקשור למחסנים: אני מורה לנתבע להימנע מכל עבודות שינוי במצב הקיים עד למתן פס"ד סופי בתיק העיקרי. המחסנים שהוצמדו לדירות התובעים הם שלהם ואין כל זכות לנתבע להתקרב לשטח זה.

אני קובע הוצאות משפט בסך 2,000 ₪, אשר ישולמו בהתאם לתוצאת הדיון בתיק העיקרי.

אני פוטר את הוועדה מהופעה לדיונים בתיק לאור ההודעה בכתב שהוגשה וכן הדברים שמסרה באת כוחה בדיון שהתקיים אתמול. כ"כ אני פוטר אותה מהגשת כתב הגנה.

הנתבע יגיש כתב הגנה בתיק העיקרי בהתאם ללוח הזמנים הקבוע בתקנות.

המזכירות תעביר העתק מהחלטה זו אל ב"כ כל הצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה.

ניתנה היום, כ"ז כסלו תשע"ט, 05 דצמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עומר חאזם
נתבע: בהזאד חלאליה
שופט :
עורכי דין: