ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נעים נוארה נגד סאלח דבאח ובניו בע"מ :

28 נובמבר 2018
בפני: כבוד השופטת אילת שומרוני-ברנשטיין

התובעת:
נעים נוארה
ע"י ב"כ: עו"ד חיאט נביל

-
הנתבעת:
סאלח דבאח ובניו בע"מ

החלטה

בעניין: בקשה להארכת מועד להגשת כתב הגנה

התובעת הגיש ה תביעת ה ביום 25.6.2018. לאחר הגשת התביעה נקבע דיון ליום 13.3.2019.
ביום 7.8.2018 הוגשה בקשה מוסכמת להארכת המועד להגשת כתב ההגנה לפיה כתב הגנה יוגש עד ליום 5.9.2018.
משלא הוגש כתב הגנה במועד – הגישה התובעת בקשה למתן פסק דין בהעדר הגנה וביום 25.10.2018 הוגשה מטעם הנתבעת הודעה על ייצוג ובקשה להארכת מועד להגשת כתב הגנה.
בהתאם לבקשה זו התבקש בית הדין ליתן לנתבעת ארכה בת 30 יום להגשת כתב הגנה.
ביום 25.10.2018 ניתנה החלטת "כמבוקש" על בקשה זו.
ביום 25.11.2018 הוגשה "בקשה אחרונה להארכת המועד להארכת כתב ההגנה" כאשר גם בבקשה זו התבקש בית הדין ליתן 30 יום להגשת כתב ההגנה.
באותו יום ניתנה החלטת בית הדין "כמבוקש. עם זאת מאחר ומדובר בבקשה שלישית – לא תינתנה ארכות נוספות".
ביום 26.11.2018 הוגשה תגובת התובעת לבקשה.
ב"כ התובעת מלין על כך שהבקשה הוגשה מבלי לפנות אליו, וכי ב"כ הקודמת של הנתבעת והבעלים יצרו קשר בצורה כזו או אחרת עם בני משפחתה של התובעת על מנת להשפיע בדבר כתב התביעה.
ב"כ התובעת מוסיף כי הבקשה לא הוגשה על פי סידרי הדין וכי התובעת ממתינה לכתב הגנה על מנת שתוכל להגיש בקשה נוספת לגילוי מסמכים.
באותו יום ניתנה החלטת בית הדין כי על הצד שכנגד להגיב לבקשה עד ליום 9.12.2018 כאשר בית הדין היפנה לכך שמאחר והתיק קבוע ל דיון ליום 13.3.2019 – בכל מקרה יהיה זמן לתובעת להגיש בקשות לפני הדיון.
באותו יום התקבלה תשובת הנתבעת. ב"כ הנתבעת מבהיר כי לאור הטענות המועלות בכתב ההגנה והחישובים הנדרשים הוא זקוק לארכה נוספת.
כן הוא טוען כי במועד שהתעורר הצורך בהגשת הארכה – יום שבת – לא היית ה לו אפשרות לפנות לב"כ התובע ועל כן הבקשה הוגשה ללא עמדת הצד שכנגד.
ב"כ הנתבעת מפנה לכך שיש זמן עד מועד הדיון ועל כן לא יגרם נזק לתובעת ולא תהיה פגיעה בניהול ההליך התקין וכן , כי הוא עומל להכין מסמכים הקשורים לנושא גילוי המסמכים.

דיון והכרעה:
מכל המפורט לעיל ולאחר ששקלתי את הטענות השונות וכן בשים לב לכך שהדיון קבוע ליום 13.3.2019, הנני נעתרת לבקשה למתן ארכה להגשת כתב הגנה, כאשר אדגיש שזו הארכה האחרונה שתינתן.
צודק ב"כ התובעת כי היה על ב"כ הנתבעת לפנות אליו ולקבל עמדתו טרם הוגשה הבקשה ואינני סבורה שהעובדה שהבקשה הוגשה ביום שבת הינה סיבה מספקת מדוע ב"כ התובעת לא פנה בעניין זה.
עם זאת – אין באמור כדי לבטל את החלטתי לעניין מתן הארכה.

ניתנה היום, כ' כסלו תשע"ט, (28 נובמבר 2018), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: נעים נוארה
נתבע: סאלח דבאח ובניו בע"מ
שופט :
עורכי דין: