ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהודית ג'ודי חגי נגד צבי מצגר :

לפני: כבוד השופטת עידית איצקוביץ

התובעת:
יהודית ג'ודי חגי

-
הנתבע:
צבי מצגר

החלטה

1. ביום 14.11.18, כשבועיים לפני הדיון לשמיעת הוכחות שהיה קבוע להיום, הגישה עו"ד ליאת שטיין בקשה להתפטר מייצוג התובעת בתיק, בשל "מחלוקות קשות ופערים בלתי ניתנים לגישור... לרבות מקצועיות מהותיות", אשר לדעתה אינם מאפשרים את המשך הייצוג בהליך על ידה.

2. הבקשה הועברה לתגובת התובעת, אשר התנגדה לה. התובעת טענה כי התפטרותה של עו"ד שטיין תגרום לה נזק כבד בשלב זה של הדיון.

3. בהחלטה מיום 15.11.18 קבעתי כי הדיון להוכחות יידחה למועד אחר, ונקבע דיון להיום בבקשת עו"ד שטיין להשתחרר מייצוג התובעת.
בדיון נשמעו טענותיהן של עו"ד שטיין ושל התובעת, שהייתה מיוצגת בבקשה על ידי עו"ד גיא בר, שהוא בנה.

4. אני סבורה כי נוכח חילוקי הדעות אשר התגלעו בין עו"ד שטיין לבין התובעת והיחסים העכורים שביניהן, לא ניתן לכפות על הראשונה המשך ייצוג בהליך.

כפי שנפסק על ידי בית המשפט העליון ברע"א 15/05 עו"ד בלטר נ' יגאלי (23.8.05):

"סירוב לשחרר את עורך הדין מייצוג הלקוח מהווה, למעשה, אכיפה של "שירות אישי", בהתאם לסעיף 3(2) ל חוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה), תשל"א-1970, שעל פי דיני החוזים אין להתירה (ראו ש' מנהיים "הפסקת ייצוג על ידי עורך דין בהליך אזרחי" הפרקליט לט (תשנ"א) 607, 610-609). אף אם תקנה 473(ב) ל תקנות סדר הדין האזרחי מאפשרת כפייה כזו, סבורני כי הדבר ייעשה אך בנסיבות מסוימות. שיקול אחד שעומד כנגד שחרור עורך הדין מייצוגו של הלקוח הוא הדחייה בהמשך ההליך המשפטי, שעלולה להיגרם כתוצאה מהשחרור (ראו, קלינג, עמ' 314)".

כמו כן, אני מסכימה עם דעתו של ש' מנהיים במאמרו "הפסקת ייצוג על ידי עורך דין בהליך אזרחי" הפרקליט לט (תשנ"א) 607, לפיה יש לנהוג ביד רחבה בבקשות לשחרור מייצוג בהליך אזרחי וככלל יש להעתר לבקשה כזו, ובלבד שהובאה בה עילה להפסקת הייצוג שאינה עילה של מה בכך.

5. לבית הדין אין סמכות לדון בהתנהלות של עורך דין, או בנוגע לתשלום של שכר טרחה, נושאים שנתונים לסמכות של לשכת עורכי הדין, על הוועדות השונות בה.

6. אשר לטענת התובעת כי ייגרם לה נזק כתוצאה מהפסקת הייצוג בשלב זה של הדיון, אני סבורה ש מאחר והדיון לשמיעת הוכחות נדחה, תוכל התובעת לקבל ייצוג אחר. יצויין כי תצהירי התובעת כבר הוגשו.

7. נוכח האמור, אני מתירה לעו"ד שטיין להשתחרר מייצוג התובעת בהליך.

8. הדיון לשמיעת ההוכחות יתקיים ביום 24.2.19 בין השעות 9:00-13:00 . הזמנה לדיון תשלח לצדדים.

ניתנה היום, כ' כסלו תשע"ט, (28 נובמבר 2018), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: יהודית ג'ודי חגי
נתבע: צבי מצגר
שופט :
עורכי דין: