ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מועצה אזורית חבל מודיעין נגד מאיר פז :

בפני כבוד ה שופטת אשרית רוטקופף

תובעת

מועצה אזורית חבל מודיעין

נגד

נתבעים

  1. מאיר פז
  2. ירון ממן

החלטה

עניינה של החלטה זו הינה בשתי בקשותיה של התובעת; (1) בקשת התובעת מיום 1/5/18 שהוכתרה כבקשה להזמנת עד במסגרתה עתרה להורות על הזמנת ת.א. 21568-02-10. (2) בקשת הנוספת של התובעת מיום 2/5/18 שהוכתרה כבקשה "להזמנת עד ללא תצהיר" במסגרתה עתרה לזימון "פקיד בימ"ש השלום בפתח תקווה" על מנת שימציא את מסמכי תיק 22030-11-13.

לאחר שעיינתי בבקשות, בתגובות הנתבעים להן ובתשובת התובעת מיום 4/6/18, להלן הכרעתי:

בכל הקשור לבקשה שעניינה בהזמנת התיק שהתנהל בין הצדדים במסגרת ת.א. 21568-02-10, הרי שיש להסכים עם טענת הנתבעים כי כלל לא ברורה מהות הבקשה;
התובעת הייתה צד לתיק האמור ועל פניו היא אמורה ליהנות מגישה אל מסמכיו באמצעות מערכת נט המשפט. לבטח אין מניעה כי יהיה ביכולתה לפעול לבקש לעיין באותו תיק מקום בו היא הייתה כאמור צד לו. לאור זאת, אין מקום להיענות לכל בקשה שתכלול הוראה אופרטיבית מצד בית משפט זה ל"זימון" התיק המבוקש.

בכל הקשור לזימונו של פקיד בית המשפט לצורך 'המצאת' מסמכי ההליך שהתנהל בין הנתבעים במסגרת התביעות ההדדיות לפירוק השותפות בבית המשפט המחוזי, הרי שדרך המלך לעיון באותם מסמכים הינה באמצעות הגשת בקשה לעיון בתיק בפני המותב אשר דן באותו הליך ואשר לו הסמכות להכריע בבקשה כגון דא. על כן, גם דינה של בקשה זו להידחות. כאן המקום לציין (ומבלי שהדבר יתפרש כקביעת מסמרות בעניין גורל בקשת עיון באם תוגש) כי אכן יש טעם בתגובת הנתבעים מיום 23/5/18 לפיה עיון גורף כאמור במכלול מסמכי ההליך, עשוי להוות פגיעה לא רק פגיעה בצנעת הפרט שלהם מעבר לצורך אלא גם פגיעה אפשרית בחסיונם ובאינטרסים הלגיטימיים של לקוחות אותה שותפות.

לאור כל האמור, דין שתי הבקשות להידחות.

לצורך קידומו של ההליך הנני מורה לנתבעים על הגשת תצהיריהם עד ולא יאוחר מיום 1/1/19.

ייקבע לישיבת קד"מ במעמד הצדדים ביום 22.1.19 שעה8:30.

ניתנה היום, כ' כסלו תשע"ט, 28 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מועצה אזורית חבל מודיעין
נתבע: מאיר פז
שופט :
עורכי דין: