ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עמותת "ובנה" ע.ר נגד יהודה שמואל פוזנר :

לפני כבוד השופטת בכירה אושרי פרוסט-פרנקל

התובעת:
עמותת "ובנה" ע.ר 580443588

נגד

הנתבע:
יהודה שמואל פוזנר

החלטה

לפניי בקשת התובעת להורות לנתבע להשלים הליכים מקדמיים בהתאם להחלטת בית המשפט מיום 16.10.18.(להלן: "הבקשה להשלמת הליכים מקדמיים"). הנתבע הגיש תגובתו לבקשה, בה עתר למחיקת התביעה בשל אי מתן תשובות לשאלון וגילוי מסמכים מטעם התובעת . (להלן: "הבקשה למחיקת התביעה").

עסקינן בתביעה כספית על סך 100,000 ₪ שהגישה התובעת כנגד הנתבע מכוח חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה-1965.

הבקשה להשלמת הליכים מקדמיים: בתגובה לבקשה מיום 7.11.18 צירף הנתבע תצהיר גילוי מסמכים ותצהיר תשובות לשאלון. לאור החלטת בית המשפט אשר בקש הבהרה- האם בקשת התובעת נענתה, השיבה התובעת כי הנתבע לא צירף המסמכים אותם פירוט בתגובתו, ונמנע מלענות על שלוש שאלות. לאחר שעיינתי בבקשה, בתגובה ובתשובה, הנתבע ימציא לידי התובעת המסמכים המנויים בתצהיר גילוי המסמכים תוך 7 ימים מהיום. ביום 22.11.18 ולאור בקשת בית המשפט, צירפה התובעת השאלון ותשובותיו של הנתבע לשלוש שאלות אשר דרשו מענה: א. מהיכן הגיעו שמות הקטינים אשר פורטו בסעיף 20 לשאלון? ב. מהיכן הגיעו עותקי המכתבים של מר בן דוד ושל מר אסף טפירו? ג. מהו מועד החשיפה למסמכים? הנתבע ענה במסגרת השאלון כי מקור המסמכים אינו רלוונטי לתביעה. לא מצאתי להורות לנתבע להשיב על השאלות וככל שתחפוץ בכך התובעת הרי שיש באפשרותה לחקור הנתבע על שאלות אלו במסגרת דיון ההוכחות.

הבקשה למחיקת כתב התביעה: לטענת הנתבע, התובעת מסתירה מסמכים רלוונטיים מבית המשפט, ולא עונה כמתחייב על תצהיר גילוי המסמכים ועל השאלון. לאחר שעיינתי בבקשה, בתגובה ובתשובה, לא מצא תי כי יש לחייב התובעת ליתן מידע ככל שמדובר על פרטים הקשורים לקטינים, וזאת מבלי בדיקה מעמיקה של הרלוונטיות לתיק. מעבר לכך, הנתבע אינו מפרט בצורה מספקת מדוע זקוק למידע זה, וזאת חרף רגישותו הנטענת . כמו כן, מעיון בשאלות הנוספות הדרושות מענה (סעיף 9 בתשובה לתגובה), עולה כי אף הן יכולות לקבל מענה הולם במסגרת החקירה נגדית. באשר למסמכים רלוונטיים נטענים נוספים, התובעת טוענת כי המצאת המסמכים כרוכה בעלות כספית יקרה בשל היקפם. לאחר שעיינתי בטענ ות הצדדים בעניין זה, כלל לא ברור אילו מהמסמכים הומצאו לנתבע ומהי גדר המחלוקת בשלב זה. ככל שהנתבע עומד על המצאת המסמכים המנויים בבקשתו, יגיש תוך 7 ימים מהיום בקשה נוספת שתועבר לתגובת התובעת. יוער כי לא ניתן יהיה לעשות שימוש בהמשך ההליך במסמכים שלו גולו לצד שכנגד.

מצאתי להעיר כי בהתאם להלכה הפסוקה, בקשה למחיקת כתבי טענות הנה בקשה קיצונית, אשר מונעת כניסתו של פלוני בשערי בבית המשפט ואף אינה מתיישבת עם זכות הגישה לערכאות משפטיות אשר הנה זכות יסוד במחוזותינו. לאור כל האמור לעיל, לא מצאתי כי הבקשה מצדיקה את הסעד לו עותר הנתבע במסגרת בקשה זו.

לאור כל המקובץ לעיל, מצאתי לדחות שתי הבקשות. הוצאות הבקשות תישקלנה בסוף ההליך.

המזכירות תמציא החלטתי זו לצדדים.

ניתנה היום, י"ח כסלו תשע"ט, 26 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עמותת "ובנה" ע.ר
נתבע: יהודה שמואל פוזנר
שופט :
עורכי דין: