ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גל כפוף מרכז בע"מ נגד ש.ש שרותי מנוף הובלה ומסחר בע"מ :

בפני כבוד הרשם שמעון רומי

משיבה / זוכה / תובעת

ש.ש שרותי מנוף הובלה ומסחר (2000) בע"מ
ח"פ 512884032

נגד

מבקשת / חייבת / נתבעת
גל כפוף מרכז (2001) בע"מ - ח"פ 513178533

החלטה

התובעת הגישה כנגד הנתבעת תביעה על סכום קצוב בת 28,665.00 ₪.

כתב התביעה מציין, כי התובעת ביצעה בעבור הנתבעת עבודות שונות באתרים שונים עפ"י הזמנות עבודה חתומות כמפורט בסעיפים א' ב' וג' של כתב התביעה.

התמורה בגין העבודות הנ"ל לא שולמה ומכאן התובענה.

הנתבעת הגישה התנגדות זו נסמכת בתצהירו של מנהלה מר שוקרון, המצהיר, כי התקשרות בין הצדדים החלה בשנת 2013 וכי מעולם לא נחתם הסכם עבודה וכל ההסכמות שהיו נעשו ע"פ.

במהלך השנים 2016-2017 נטלה התובעת מן הנתבעת גיליוטינה והתחייבה למוכרה ולהעביר את הכספים שהתקבלו למבקשת.

עד כה לא ניתנו כספים ולא הוחזרה הגיליוטינה כפי שסוכם ולכן סוכם בין הצדדים, כי תמורת עבודות שביצעה התובעת, תקוזז מעלות הגיליוטינה. עלות הגיליוטינה עולה על העבודות נשוא התביעה.

עוד מוצהר, כי עלות המוצרים הנוספים שנטלה התובעת מן הנתבעת גם הוא עולה על סכום הנתבע (יחד עם הגיליוטינה).

ביום 8/7/2018 התקיימה החקירה הנגדית והמצהיר עמד לחקירה נגדית. בראשיתה הוצגה לו חשבונית, שטר מטען והזמנת עבודה משנת 2015 ואחת משנת 2016 וכשנשאל מדוע לא טען טענות קיזוז לאחר שנשלח לו מכתב התראה ענה, כי תמיד הדברים סוכמו בע"פ.

כשנשאל כמה כסף מגיע לנתבעת ענה, אין מספר כזה, כשהתבקש להראות מכתב כלשהו בו פנה אל המשיבה וביקש לקזז חוב ענה, כי שוב כל ההתנהלות הייתה בע"פ.

סיכומי המבקשת מיום 12/9/2018 קובעים (בלא שהובא ולו נתון כספי אחד בהתנגדות – ש.ר) כי חובה של התובעת גבוה מן החוב של הנתבעת כלפיה.
הסיכומים שבים וטוענים, כי הגיליוטינה שנזכרה מעלה, לא נמכרה והיא עודה מונחת במחסני התובעת ומוסיפים בסעיף 8 נתון לראשונה בא זכרו בתיק זה, היינו, עלות הגיליוטינה.

סיכומי המשיבה מיום 11/10/2018 מציינים, כי אין כלל מחלוקת ביחס לגובה החוב הנתבע ואף לא הועלתה טענה כלשהי שיעור הסכום הנתבע. טענת היחידה של הנתבעת, היא טענת קיזוז בסכום שאינו מפורט ואינו קצוב.

סיכומי תשובה מטעם המבקשת הוגשו ביום 21/10/2018 ועל מנת שלא להאריך במקום בו ניתן לקצר חוזרת היא על כל האמור בסיכומים מטעמה. בנוסף, מתייחסת היא לסיכומי התובעת בציינה שוב את אותו מחיר של הגיליוטינה שזכרו בא לראשונה בסיכומיה.

יגעתי ולא מצאתי מה הגנה בפי הנתבעת למעט טענת קיזוז נטולת כל סכום או מועד, או זיקה לסכום הנתבע ממנה.

לו תתקבל בקשה שכזו יוכל כל נתבע להעלות טענת קיזוז למשל הייתה התיבה "טענת קיזוז" מפתח בו נפתחות דלתות בית המשפט לכל דכפין המעלה תיבה זו על הכתב.

באין כל הגנה ולו לכאורה עולה מן ההתנגדות, לא נותר לי אלא לדחות אותה תוך חיוב הנתבעת לשאת בהוצאות התובעת בשכ"ט עו"ד בסך 1,000.00 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

הזוכה תמציא החלטה זו שאינה אלא פסק דין ליישום בתיק ההוצל"פ שבכותרת.

הליכי ההוצל"פ ישופעלו לאכיפת החוב נשוא התביעה והחיוב הנ"ל בהוצאות.

ניתנה היום, י"ז כסלו תשע"ט, 25 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גל כפוף מרכז בע"מ
נתבע: ש.ש שרותי מנוף הובלה ומסחר בע"מ
שופט :
עורכי דין: