ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עדן חבני נגד דוד משה מגדל :

לפני כבוד ה שופטת כרמית בן אליעזר

תובעת

עדן חבני

נגד

נתבע

דוד משה מגדל

פסק דין

לפניי תביעת התובעת לפיצוי בגין נזק שנגרם לרכבה אגב תאונת דרכים.

יצויין, כי הוגשו מטעם התובעת שני כתבי תביעה, אשר באחד מהם פורטו רק הנזקים לרכב, ובשני פורטו גם נזקים הנחזים להיות נזקי גוף ונתבע סכום גבוה יותר (בגבול סמכותו של בית המשפט לתביעות קטנות). מכל מקום, במעמד הדיון, קיבלה התובעת את המלצתי, ולאחר שהובהר לה כי תביעת נזקי גוף אינה יכולה להתברר במסגרת הליך של תביעות קטנות, העמידה את תביעתה על סכום הנזקים הממוניים שנגרמו לרכב, וביקשה שייפס לה פיצוי בגין נזק לא ממוני, תוך התחשבות בעובדה שבשל התאונה, אשר ארעה בהיותה בחודש השמיני להריונה, אושפזה להשגחה.

אין חולק, כי התובעת נכנסה לצומת T בו התכוונה לפנות שמאלה, בעוד הנתבע, אשר הגיע משמאל לכיוון נסיעתה של התובעת, נכנס לצומת כאשר בכיוון נסיעתו תמרור עצור.
התובעת טענה כי הנתבע התפרץ לכביש בחוסר זהירות תוך אי כיבוד תמרור עצור. הנתבע, לעומתה, טען, כי עצר בתמרור עצור, והתקדם לאחר שהבחין כי הצומת פנוי, ואז הגיחה התובעת בחוסר זהירות ופגעה בו.

ברור, כי משעה שבכיוון נסיעתו היה תמרור עצור, הרי שהנתבע הוא האחראי הראשי לתאונה. זאת, מאחר ומעצם העובדה שהתרחשה תאונה עולה כי הוא לא כיבד את הוראת התמרור במלואה, במובן זה שלכל הפחות נכנס לצומת מבלי שיוכל להשלים את חצייתו. עם זאת, מנסיבות העניין, ובעיקר מתמונות הנזק, עולה כי גם לתובעת הייתה תרומה להתרחשות התאונה. מתמונות הנזק עולה, כי רכב התובעת פגע, בחלקו הקדמי ימני, בכנף השמאלית אחורית של רכב הנתבע. משמעות הדבר היא, כי כאשר נכנסה התובעת לצומת ופגעה בנתבע, הוא למעשה כבר היה בתוך הצומת, ואף כמעט השלים את חצייתו. מסקנתי ממצב דברים זה היא, כי אילו הייתה התובעת נוסעת ביתר זהירות, יכול והיה באפשרותה להימנע מן התאונה. לאור האמור, מצאתי להטיל על התובעת אחריות תורמת להתרחשות התאונה, אשר את שיעורה מצאתי להעמיד, בנסיבות העניין, על שיעור של 25%.

לאור האמור מצאתי לחייב את הנתבע לשלם לתובעת 75% מערך הנזק שנגרם לרכבה שהם 4,816 ₪, בצירוף ההוצאות בהן נשאה בגין שכר טרחת השמאי בסך 702 ₪, ובתוספות פיצוי בגין עוגמת הנפש והוצאות המשפט, אותו מצאתי להעמיד על סכום כולל של 600 ₪.

סך הכל ישלם הנתבע לתובעת סך של 6,118 ₪.

הסכום ישולם בתוך 30 יום מהיום, שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית עד למועד התשלום בפועל.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור על פסק הדין לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד בתוך 15 ימים מיום קבלת פסק הדין.

ניתן היום, י"ח כסלו תשע"ט, 26 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עדן חבני
נתבע: דוד משה מגדל
שופט :
עורכי דין: