ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין תקוה ליבו נגד קדושים :

בפני כבוד השופט אייל דורון

התובעת
תקוה ליבו
ע"י ב"כ עוה"ד ד' גור

נגד

הנתבעת
קדושים - ורדי בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד ז' קלך

פסק דין

1. התובעת רכשה בשנת 2012 דירה אותה בנתה הנתבעת. הדירה נמסרה לתובעת ביום 1.12.13. התובעת הגישה תביעת ליקויי בניה אשר נתמכה בחוו"ד מומחית מטעמה, המהנדסת גלינה מילר, אשר ביקרה בדירה ביום 30.11.14 וערכה חוו"ד מיום 17.12.14.

2. הנתבעת טענה כי התובעת לא הודיעה לה על ליקויים בדירה, לא אפשרה לה לבדוק אותם ולתקנם, ואף כלל לא המציאה לה את חוו"ד המומחית מטעמה אלא רק סמוך למועד המצאת כתב התביעה לנתבעת, בתחילת 2016. הנתבעת צירפה חוו"ד מומחה נגדית, של המהנדס רפאל גיל, אשר ביקר בדירה ביום 24.5.16 וערך חוו"ד מיום 20.6.16.

3. בדיון מיום 25.1.17 מונה כמומחה מטעם בית המשפט המהנדס והשמאי יצחק חיט ("המומחה"). לאחר הגשת חוו"ד המומחה, בדיון מיום 25.10.17, הושגה הסכמה אשר ניתן לה תוקף של החלטה, ולפיה הנתבעת תבצע תיקונים בהתאם לחוו"ד המומחה, וככל שהתובעת לא תהא שבעת רצון מן התיקונים יוזמן המומחה לעריכת חוו"ד משלימה בנוגע לתיקונים שנותרו; המומחה לא ייחקר על חוות הדעת ; ולאחר השלמת התיקונים ולחילופין הגשת חוות דעת משלימה כאמור, יסכמו הצדדים טענותיהם בנוגע ליתרת הנושאים שי הא צורך להכריע בהם ( למעט רכיב התביעה בגין דיור חלופי עליו ויתרה התובעת ), ובית המשפט יפסוק במחלוקת שנותרה בהתאם לסעיף 79א. לחוק בתי המשפט, התשמ"ד-1984, בהסתמך על החומר שיהא קיים בתיק וסיכומים בכתב שיגישו הצדדים.

4. לאחר פרק זמן ארוך למדי, הוברר כי אכן בוצעו תיקונים בהתאם לחוו"ד המומחה וכי לא היה צורך בהגשת חוו"ד משלימה. הצדדים הגישו סיכומים בנוגע למחלוקות שנותר להכריע בהן - עוגמת נפש, שכר טרחה והוצאות.

5. לאחר ששבתי ועיינתי בכתבי הטענות ובחוות הדעת מטעם הצדדים, ולאחר שבחנתי בקפידה את חוות דעת המומחה, ונתתי דעתי לטענות הצדדים בסיכומיהם - אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעת סך של 2,000 ₪ כפיצוי בגין נזק בלתי ממוני; וכן סך כולל של 5,000 ₪ כהחזר חלקי בגין ההוצאות בהן נשאה התובעת; וכן סך כולל של 3,000 ₪ כשכ"ט עו"ד.
סכומים אלו ישולמו תוך 30 יום מהיום.

6. לאור הדרך הדיונית המקוצרת, מורה על החזר אגרה לב"כ התובעת, בכפוף לתקנות.

ניתן היום, י"ז כסלו תשע"ט, 25 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: תקוה ליבו
נתבע: קדושים
שופט :
עורכי דין: