ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נכסי גורה בע"מ נגד זאב גורה :

לפני כבוד הרשם הבכיר אבי כהן

התובעת

נכסי גורה בע"מ

נגד

הנתבעים

  1. זאב גורה
  2. גורה זה בע"מ

החלטה

בפניי בקשה מטעם הנתבעים להארכת מועד להגשת כתב טענותיהם העיקרי ( כתב הגנה).

בקשה זו הועלתה במסגרת בקשת הנתבעים לסילוק התביעה על הסף בשל היעדר סמכות , או לחילופין, להעברת הדיון לערכאה המוסמכת.

מובהר, כי בשלב זה ובהחלטה זו מוכרעת רק הבקשה להארכת המועד להגשת כתב ההגנה.

הבקשה נדחית.

עפ"י ההלכה הפסוקה [ רע"א 10227/06 בובליל נ' אינדיג ( פורסם בנבו, 5.2.07), רע"א 9030/04, 827/05 אירופה ישראל ( מ.מ.ש) בע"מ נ' גדיש קרנות גמולים בע"מ ( פורסם בנבו, 26.6.07) וכן רע"א 4108/10 אוזן נ' עו"ד צוריאל לביא, בתפקידו כמנהל מיוחד ( פורסם בנבו, 16.6.10)], דרך המלך בה חייב נתבע ללכת היא, כי כתב הטענות העיקרי יוגש על-ידיו ביחד עם כל בקשות הסף מטעמו ולא ייעשה פיצול במועדי הגשת המסמכים ולא תיעתר בקשתו להארכת מועד להגשת כתב טענות עיקרי עד להכרעה בבקשת הסף, אלא אם מתקיים אחד מהמצבים החריגים ויוצאי הדופן, שבהם " מתקיימים שני תנאים מצטברים: ראשית, נראה על פני הדברים שיש סיכוי סביר לטענה הדיונית המקדמית; שנית הנתבע או המשיב חייב להשקיע משאבים רבים ביותר, שאינם פרופורציונליים בנסיבות העניין, על מנת להתגונן לגופם של דברים וכל עוד לא הוכרעה טענתו המקדמית. היחס בין שני התנאים האמורים ניתן להגדרה כמקבילית כוחות" (מתוך רע"א 10227/06 הנ"ל).

בבקשה שלפניי כלל לא נטען לתחולת החריג הנ"ל, וממילא לא הוכחה תחולתו, ולכן דין הבקשה להידחות. מעל הצורך יצוין מעיון במסמכי התיק, כי, על פניו, במקרה שלנו לא חלה הלכת בובליל כאשר מבקשת הנתבעים עולה כי התנאי להוכחה להשקעת משאבים רבים ביותר שאינם פרופורציונליים בנסיבות העניין, לא הוכח ואף לא נטען לקיומו כלל, ודי בכך בכדי להביא לדחיית הבקשה על הסף.

לפיכך, בשלב זה לא תידון בקשת הסף, ועל הנתבים להגיש תחילה את כתב הטענות העיקרי מטעמם בתוך המועד החוקי הקבוע לכך ( ככל שמועד זה כבר חלף במועד החלטתי זו, רשאים הנתבעים להגיש את כתב טענותיהם העיקרי בתוך 10 ימים מהיום).

מיותר לציין, כי אם בסופו של יום יתברר שהתובעת הטריחה לשווא את הנתבעים בהכנת והגשת כתב טענות, יוכלו הנתבעים לעתור לחיוב התובעת בהוצאות מיוחדות בגין הטרחת שווא זו, ואין להסיק מדבריי אלה כי במקרה זה מסתמנת הטרחת שווא כלשהי.

ניתנה היום, י"ז כסלו תשע"ט, 25 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נכסי גורה בע"מ
נתבע: זאב גורה
שופט :
עורכי דין: