ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלכס קורנייב נגד גרר ירון :

בפני כבוד ה שופטת אדנקו סבחת- חיימוביץ

התובע

אלכס קורנייב

נגד

הנתבעים

1.גרר ירון 058215849
2.א. ט. - שרותים משפטיים בע"מ

פסק דין

בפני תביעה כספית בסך 8,526 ₪ בגין נזקים שנגרמו לרכב התובע במהלך גרירתו על ידי הנתבעת 1 או במהלך החזקתו במגרש של הנתבעת 2.

התובע הינו בעלים של רכב אשר נגרר בהוראת משטרת ישראל. הגרירה בוצעה על ידי הנתבעת 1. משטרת ישראל שהיתה נתבעת נוספת בתיק שלחה הודעת צד ג' לנתבעת 2 ובהסכמת הצדדים משטרת ישראל נמחקה מכתב התביעה והנתבעת 2 הוספה כנתבעת בתיק.

לטענת התובע, רכבו ניזוק על ידי הנתבעת 1 במהלך גרירתו למגרש החניה.

הנתבעת 1 הודתה כי גררה את הרכב, הכחישה כי נגרם נזק כתוצאה מגרירת הרכב וטענה כי כל נזק שנגרם אם נגרם הוא על הנתבעת 2.

הנתבעת 2 הינה המגרש אליו נגרר רכבו של התובע ושם הוחזק עד לשחרורו על ידי התובע . הנתבעת 2 טענה שהרכב התקבל אצלה עם הפגיעות הנטענות כפי שהדבר אף נרשם בטופס קליטת קבלת הרכב מהנתבעת 1.

אמנם, התביעה מתבררת בבית המשפט לתביעות קטנות, בו ישנה גמישות בסדרי הדין, אולם גם בהליך זה חל על התובע נטל השכנוע, הוא החובה להוכיח את תביעתו, על פי הדרישה "המוציא מחברו עליו הראיה". בהתאם, על התובע להוכיח הן את עובדות האירוע, הן את הנזק שנגרם ואת הקשר בין הנזק לבין אותו אירוע, והן את אחריות הנתבעת העולה מאותן עובדות שהוכחו.

לאחרמיום 11.6.2002תיקון מס' 11 ששקלתי את טענות הצדדים וראיותיהם, ושמעתי את הצדדים, הגעתי למסקנה, כי דין התביעה להידחות.
אין מחלוקת שרכב התובע הושבת על ידי משטרת ישראל בשל ליקוי בטיחות , וכי התובע הסיע את רכבו והפקידו במגרש החניה המשטרתי בבית דגן ומשם נגרר הרכב על ידי הנתבעת 1 למגרש החניה אצל הנתבעת 2.

אין גם מחלוקת כי בעת שהרכב נגרר על ידי הנתבעת 1 התובע לא נכח במקום, גרירת הרכב התבצעה במהלך אותו יום בו הפקיד התובע את הרכב במגרש החניה המשטרתי.

התובע ומר אסרף, חברו, טענו כי אין לתובע טענות כלפי הנתבעת 2 אלא כלפי הנתבעת 1 שגררה את הרכב (עמ' 7 שורה 19, עמ' 8 שורה 28 ועמ' 10 שורה 10).

מר ביבס נציג הנתבעת 2 טען, כי התובע שם את רכבו במגרש חניה משטרתי ולא ברור מה היה עד לשלב גרירתו על ידי הנתבעת 1. לדבריו ישנן בעיות רבות במגרש בבית דגן, המגרש ממנו נגרר רכב התובע.
הנתבעת 2 הגישה דיסק ובו תיעד התובע את הרכב ביום הפקדתו במגרש בבית דגן (16.10.17) וביום שחרור הרכב מהמגרש של הנתבעת 2 ( 24.10.17) ולטענתה אין כל הבדל בין הצילומים, כך שבשניהם ניתן לראות פגיעות ברכב. המסקנה המתבקשת מכך לטעמה היא שהפגיעות ברכב הן בטרם הופקד במגרש בבית דגן, אבל אין כל קשר לנתבעת 1 או 2 לפגיעות אלה.

מר סימנטוב, בוחן רכב אצל הנתבעת 2 מסר, כי קיבל את הרכב מנתבעת 1, רשם כל ליקוי וצילם תמונות (נ/2). התובע התלונן על פגיעות ברכב רק לאחר שחרור הרכב ולא לפני כן. לו היה התובע מעלה טענות לפגיעה ברכבו, אזי לא היה נותן לשחרר את הרכב טרם עריכת בדיקה.

מר אליעזר, נציג הנתבעת 1 שב וטען, כי הפגיעות ברכב טרם שהנתבעת 1 גררו אותו כמפורט ב- נ/1. מעיון ב-נ/1 עולה כי טרם גרירת הרכב על ידי הנתבעת 1 מהמגרש בבית דגן נרשמו פגיעות שנמצאו ברכב והדבר אושר בחתימתו של קצין משטרה במקום. הדברים נתמכים גם באישור המשטרתי שצורף לכתב ההגנה מטעם הנתבעת 2 לפיו הרכב התקבל אצלם עם פגיעות כמפורט בנספח א' לכתב ההגנה.

בנסיבות אלה, לא עלה בידי התובע להוכיח כי הפגיעות ברכבו נגרמו על ידי הנתבעות 1 ו/או הנתבעת 2. מכל מקום עלה בידי הנתבעות 1 ו-2 להוכיח כי הפגיעות הנטענות היו ברכב בעת שנמסר לחזקתן. משבחרו הצדדים למחוק מכתב התביעה את משטרת ישראל הרי שלא ניתן היה לברר האם רכבו של התובע הגיע למגרש בבית דגן במצבו או שמא הפגיעות נגרמו במהלך החזקת הרכב במגרש. לא הוגשו כל מסמכים המתעדים את מצב הרכב בעת קבלתו במגרש בבית דגן. אומר בזהירות, שהצילומים בדיסק שהוגש על ידי הנתבעת 2 לא בהכרח תומכים בטענות התובע.

נוכח כל המפורט לעיל דין התביעה להידחות. לפנים משורת הדין אין צו להוצאות.

התובע ביקש להטיל על הנתבעת 2 הוצאות בגין התייצבותו לדיון שבוטל לבקשת הנתבעת 2, מאחר שלטענתו לא נתן הסכמתו לדחיית הדיון, בניגוד למה שנרשם על ידי הנתבעת 2 בבקשתה, ובכך נגרם לו הפסד יום עבודה. לא הוצגו בפניי אישורים להפסד יום עבודה וההוצאות שנגרמו לתובע ובשים לב לכך שגם לדבריו קיבל הודעה עובר לדיון לא הוכח מדוע לא יכול היה להתייצב ליום עבודה. בנסיבות אלה, לא מצאתי לחייב את הנתבעת 2 בהוצאות.

מי מהצדדים שאינו מרוצה מתוצאת פסק הדין רשאי לפנות תוך 15 ימים לבית המשפט המחוזי בלוד ולבקש רשות להגיש ערעור על פסק הדין.

המזכירות תשלח עותק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ז כסלו תשע"ט, 25 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלכס קורנייב
נתבע: גרר ירון
שופט :
עורכי דין: