ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיטל דראמי נגד ספורטלייף בע"מ :

בפני כבוד הרשמת הבכירה טלי מירום

התובעת

מיטל דראמי

נגד

הנתבעים

1.ספורטלייף בע"מ
2.דוד חקיקאת

פסק דין

התובעת הגישה תביעה לביטול עסקה לרכישת מנוי במכון כושר המופעל על ידי נתבעת מס' 1, שהינה בבעלותו של נתבע מס' 2.
בכתב התביעה נטען כי הצדדים התקשרו בעסקה ביום 3.6.18, וכי ביום 10.7.18 הודיעה לנתבעת בכתב על רצונה לבטל את העסקה. עם זאת, מהתיעוד המצורף לכתב התביעה עולה כי מועד ההתקשרות בעסקה הוא 3.7.18, וכי כפי הנראה במועד העסקה הנקוב בכתב התביעה נפלה טעות קולמוס.
התובעת טענה, כי מאז מתן ההודעה על ביטול העסקה ניתקה עמה הנתבעת כל קשר ולא השיבה על פניותיה, לרבות פניות עורך דין מטעמה וכן פניה של המועצה הישראלית לצרכנות.
לפיכך עתרה התובעת לביטול העסקה, להשבת סכומים ששולמו, לביטול תשלומי האשראי העתידיים. בנוסף תבעה פיצוי עונשי של 10,000 ₪ ועוד 2,500 ₪ בגין הוצאות משפט, לגביהן לא צורפו קבלות.
כיוון שלטענת התובעת הנתבעת הינה "חברה שנמחקה", היא הגישה את התביעה גם נגד הנתבע, לגביו נטען כי הוא בעליה של החברה ומי שהתקשר עם התובעת בפועל בעסקה.
ביום 20.9.18 הוגש לתיק כתב הגנה בשם הנתבעת, כאשר שמה של הנתבעת בכותרת כתב ההגנה נמחק ובמקומו נכתב בכתב יד השם "דיאנה חקיקאת". עם זאת, בגוף כתב ההגנה נכתב כי הוא מוגש על ידי ספורטלייף בע"מ, וזהו גם השם בחתימת כתב ההגנה.

בהעדר התאמה בין שם הנתבעת בכותרת כתב ההגנה ובין שמה בגוף כתב ההגנה ובחתימתו, ובהעדר התאמה בין שם זה ובין שמות הנתבעים בכתב התביעה, הוריתי ביום 20.9.18 לנתבעת שבשמה לכאורה הוגש כתב ההגנה להבהיר את זהותה המדוייקת, מה הקשר שלה לנתבעים ומה הקשר שלה לתובעת.
על אף שההחלטה הומצאה לנתבעים ע"פ כתב התביעה כדין, וחרף תזכורת מיום 21.10.18, שאף היא הומצאה לנתבעים כדין, הם לא מילאו אחר החלטת בית המשפט.
לפיכך הוריתי ביום 6.11.18 על מחיקת כתב ההגנה שהוגש בתיק.
בעקבות זאת הגישה התובעת בקשה למתן פסק דין בהעדר הגנה.
בנסיבות אלו ולנוכח מחיקת כתב ההגנה, ובהתאם להוראות תקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה), תשע"א - 2010 (להלן: " התקנות"), וכיוון שהודעת הביטול ניתנה בתוך 14 הימים הקבועים בסעיף 2(4) לתקנות, ובהתאם לסמכותי לפי סעיף 60(א)(2) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד - 1984, אני מקבלת את התביעה על יסוד כתב התביעה ומורה על ביטול העסקה.
כפועל יוצא יש להפסיק לאלתר את חיובה החדשי של התובעת, ואני מורה לחברת כרטיסי האשראי ויזה כאל להפסיק לחייבה בחיובים לטובת נתבעת מס' 1 מיד עם הצגת פסק דין זה בפניה.
כמו כן אני מחייבת את הנתבעים, ביחד ולחוד, להשיב לתובעת כל סכום שנגבה ממנה בגין העסקה נשוא התביעה, בניכוי סך של 100 ₪, בהתאם לסעיף 5(א) לתקנות.
בנוסף, ומכח סמכותי לפי סעיף 31א לחוק הגנת הצרכן, תשמ"א - 1981, אני מחייבת את הנתבעים, ביחד ולחוד, לשלם לתובעת סך של 3,500 ₪, הכולל פיצוי בגין עגמת נפש והוצאות המשפט שנגרמו לה.
הסכומים בהם חוייבו הנתבעים לפי סעיפים 13 ו - 14 לעיל ישולמו בתוך 30 יום מהיום, שאם לא כן ישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

זכות הגשת בקשה לביטול פסק דין שניתן בהעדר הגנה - בתוך 30 יום מיום קבלת פסק הדין .

המזכירות תמציא את פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ד כסלו תשע"ט, 22 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מיטל דראמי
נתבע: ספורטלייף בע"מ
שופט :
עורכי דין: