ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלברט פרץ נגד דרור אסרף :

בפני כבוד ה שופטת סימי פלג קימלוב

תובעים

אלברט פרץ

נגד

נתבעים

  1. דרור אסרף
  2. רימונים בריאות עולמית בע"מ

החלטה

לפני בקשה לביטול פסק דין שהוגשה על ידי הנתבע לאחר שנתן פסק דין בהיעדרו ועל פיו חויב הנתבע לשלם לתובע סכום של 14,663 ₪.
אציין כי ניתנה החלטה על ידי ביום 13.8.18 לפיה על הנתבע לצרף תצהיר וכי חרף העובדה שהוגש תצהיר ביום 16.9.18, התצהיר הועבר לעיוני רק ביום 29.10.18.
התובע לא הגיש תגובה לבקשה.
בבקשה, מציין הנתבע כי לא ידע על מועד הדיון שהוקדם וכי מטעמי צדק על בית המשפט לבטל את פסק הדין. כמו כן טוען הנתבע כי סיכויי התביעה טובים וזאת כעולה מכתב ההגנה שהגיש.

לאחר שעיינתי בבקשה שוכנעתי כי דין הבקשה להתקבל בכפוף להפקדה כספית.

במסגרת בקשה לביטול פסק דין שניתן במעמד צד אחד, על בית המשפט לבחון מהי הסיבה למחדלו של המבקש מחד ומה הם סיכויי ההצלחה שלו, אם יבוטל פסק הדין, מאידך. כאשר פסק הדין שניתן במעמד צד אחד פגום בשל העדר המצאה כדין של כתב התביעה לידי הנתבע או כל החלטה אחרת שלא פעל על פיה, יש לבטל את פסק הדין מחובת הצדק, בלי להתייחס למשקלן של הטענות ולסיכויי הצלחה (ע"א 64/53 כהן נ' יצחקי ). מקרה זה לא שוכנעתי כי פסק הדין פגום בשל היעדר המצאה כדין.

פסק דין, שניתן בהעדר התייצבות, ניתן לאחר שבית המשפט השתכנע כי אכן בוצעה מסירה כדין ועל כן הביטול המבוקש הינו מתוקף שיקול דעת של בית המשפט . במקרה זה על התובע להוכיח שני יסודות מצטברים :
א. סיבה טובה למחדלו כאשר בעניין זה יש לבחון את אי הגשת כתב ההגנה מטעם הנתבעת.
ב. סיכויי הצלחה בתביעה אם יבוטל פסק הדין כאשר מבחן זה הוא המבחן העיקרי (ראה- בר"ע (מחוזי חיפה) 1835/07 יהודה לוי ואח' נ' מזיג דוד ( [פורסם בנבו] פורסם ביום 5.11.2007).

הנתבע טוען כי לא ידע על הקדמת הדיון ואולם ממערכת נט המשפט עולה שבוצעה מסירה כדין והזימון לדיון נמסר לנתבעים ביום 30.1.18 (בתיק בית המשפט שני אישורי מסירה חתומים). לפיכך, הרי ביטול פסק דין במקרה זה יהיה על פי שיקול דעת בית המשפט ולא מחובת הצדק.

שוכנעתי שהנתבעים לא התייצבו לדיון כתוצאה מזלזול בהליך המשפטי . באשר לסיכויי ההגנה הרי שלתיק בית המשפט הוגש כתב הגנה כבר ביום 11.12.17 . מבלי לקבוע מסמרות באשר להצלחת ההגנה של הנתבעים הרי שיש מקום לשמוע את טענותיהם.

לפיכך אני קובעת שפסק הדין יבוטל וזאת בכפוף להפקדה כספית של 5,000 ₪ שתופקד עד ליום 29.11.18.
מזכירות תמציא החלטתי לצדדים.
התיק יובא לתזכורת פנימית ליום 2.12.18.

ניתנה היום, ט"ז כסלו תשע"ט, 24 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלברט פרץ
נתבע: דרור אסרף
שופט :
עורכי דין: