ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שירביט חברה לביטוח בע"מ נגד יפה זינגר :

לפני כבוד השופטת מיה רויזמן-אלדור

התובעת:
(הנתבעת שכנגד)

שירביט חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד פל

נגד

הנתבעות:
(התובעת שכנגד)

1.יפה זינגר
2.הראל חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד בנארי

פסק דין

לפני תביעה עיקרית ותביעה שכנגד שעניינן תאונת דרכים אשר אירעה ביום 10.3.16 בכביש 5 בין כלי רכב נושא מספר רישוי 54-745-75 ובין כלי רכב נושא מספר רישוי 33-380-71 (להלן: "התאונה").
בתום הדיון בתביעה, לאחר שמיעת טענות הצדדים והעדויות, הסמיכו באי כוח בעלי הדין את בית המשפט לפסוק את הדין על דרך הפשרה, על פי סע' 79א לחוק בתי המשפט התשמ"ד-1984. זאת לאחר שהובהר לצדדים כי פסק הדין יינתן ללא נימוקים וכי העילות לערעור על פסק דין זה הינן מצומצמות ביותר, כך שקיים קושי משמעותי לערער עליו.

לאחר ששמעתי את העדויות ובחנתי את הראיות, ובשים לב לנסיבות קרות התאונה ומוקדי הנזק ברכבים, הגעתי לכלל מסקנה כי יש לחלק את האחריות בין הנהגות המעורבות, באופן בו תישא הנתבעת 1 באחריות בשיעור של 85% ואילו נהגת רכבת התובעת תישא באחריות בשיעור של 15%.

נוכח האמור לעיל, אני קובעת כדלקמן:

בתביעה העיקרית תשלמנה הנתבעות לתובעת סך של 39,410 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה מיום הגשת התביעה ועד ליום התשלום המלא בפועל, אגרת בית משפט ששולמה, שכר העדים כפי שנפסק במהלך הדיון, ושכ"ט עו"ד בסך 4,650 ₪.

בתביעה שכנגד תשלם הנתבעת שכנגד לתובעת שכנגד סך של 6,545 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה מיום 8.8.16 ועד ליום התשלום המלא בפועל, אגרת בית משפט ששולמה, ושכ"ט עו"ד בסך 1,800 ₪.

הסכומים הכוללים ישולמו בתוך 30 ימים.

ניתן בזאת פטור מתשלום מחציתה השנייה של האגרה בתביעה העיקרית ובתביעה שכנגד.

המזכירות תמציא את פסק הדין לבאי-כוח הצדדים.

ניתן היום, ט"ו כסלו תשע"ט, 23 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שירביט חברה לביטוח בע"מ
נתבע: יפה זינגר
שופט :
עורכי דין: