ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנימין נחום נגד עיריית רעננה :

בפני כבוד הרשם הבכיר צוריאל לרנר

תובע

בנימין נחום

נגד

נתבעת
עיריית רעננה

פסק דין

בפני תביעה כספית, על סך של 26,564 ₪, שעניינה נזקים שנגרמו כתוצאה מתאונת דרכים. בתום הדיון שהתקיים בפני, ובנסיבות, הסכימו הצדדים להכרעה על פי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט, בלא נימוקים, ובהסתמך על כתבי הטענות, העדויות וחומר הראיות שהוגש.

בקליפת אגוז: רכב התובע החליק בשעות הקטנות של הלילה על כביש רטוב בעונת הקיץ. המים הגיעו ממערכת ההשקייה העירונית. הנהג טוען שנסע כדרכו (אולם לא ידוע על עוד רכב שהחליק על המים, התמונות אינן מראות כמות מים המהווים מפגע קיצוני, ותוצאת התאונה – התהפכות על הצד תוך סיבוב 180 מעלות ואובדן מוחלט – קשות ליישוב עם אופן הנהיגה הנטען ). העירייה יכולה היתה להביא יותר תיעוד על אופן הטיפול בארוע ובמערכת ההשקייה המקומית (והנטל להוכיח את תקינותה הוא עליה).

לאחר ששמעתי את העדויות, ולאחר שעיינתי במוצגים ובכתבי הטענות, לרבות רכיבי הנזק השונים, הנני קובע שיהיה זה נכון וצודק לחייב את הנתבעת לשלם לתובע סך של 7,969 ₪, וכן את אגרת התביעה בסך 374 ₪, כשסכומים אלה נושאים הפרשי הצמדה למדד וריבית כדין מיום הגשת התביעה ועד היום; וכן שכ"ט עו"ד בסך 1,800 ₪. כל הסכומים האמורים ישולמו תוך 30 יום מהיום, אחרת יצברו הפרשי הצמדה למדד וריבית כדין מהיום ועד לתשלום בפועל.

ניתן היום, י"ד כסלו תשע"ט, 22 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנימין נחום
נתבע: עיריית רעננה
שופט :
עורכי דין: