ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עידן אור נגד סמה סבין קטרין :


לפני כבוד ה שופטת יעל בלכר

המבקש

עידן אור

נגד

המשיבים

  1. סמה סבין קטרין
  2. עו"ד אריאל טולוב
  3. SEMAH SENDER ELYAS MEYER
  4. SEMAH SHARON RACHEL EMMA
  5. SEMAH VIRGINIE ANETTE
  6. SEMAH AURORE ZEINA CHARLENE

החלטה

בהחלטה מיום 14/10/18 ניתן למבקש היתר המצאה מחוץ לתחום למשיבים 3-6, שהם לפי הודעת המבקש מיום 19/8/18 יורשיו של המנוח, מר סמה ברנרד ( בנוסף לאלמנתו, שצורפה כבר כמשיבה 1 לתובענה). העתקי תעודות זהות ו/או דרכונים של המשיבים 3-6 צורפו לבקשה.
לפי הבקשה להיתר המצאה מענם של המשיבים 3,4,6 הוא10 Avenue Charles de Gaulle 14800 Touques ( שהוא גם מען המשיבה 1 כמצוין ברישא להמרצת הפתיחה) ומענה של המשיבה 5 הוא 3 Villa Marces 94160 Saint Mande.
בהודעתו מיום 6/11/18 ציין המבקש כי המסמכים כאמור בהחלטה בצירוף תרגומים לצרפתית, נמסרו למשיבים ביום 5/11/18. צורפו שני אישורי מסירה. אישור מסירה חתום למען ב- villa Marces ואישור מסירה שאינו חתום למען ב- Avenue Charles de Gaulle. המבקש התבקש להבהיר פשר האישור שאינו חתום ולפי הצורך, לבצע המצאה חוזרת (החלטה מיום 7/11/18 ). לפי הודעת המבקש, מבירור עם החברה שביצעה את המסירה עולה כי מקבל המעטפה סירב לחתום והמעטפה נמסרה לידיו. בנסיבות אלה סבור המבקש, כי מסמך חברת השליחויות שהומצא לתיק בית המשפט, מהווה אישור מסירה לכל דבר וענין ואין צורך בהמצאה נוספת . המבקש הוסיף כי סביר להניח שבמקרה של המצאה חוזרת הלה יסרב לחתום ולכן, אין טעם בביצוע מסירה נוספת; וכי אישור המסירה שלא נחתם התייחס למסירה בכתובתה של המשיבה 1 אשר תצהיר מטעמה צורף להמרצת הפתיחה ולפיו היא מאשרת את עיקרי העובדות בהתאם לטענות המבקש.

איני סבורה כך. בוודאי כשהמען שבו בוצעה המסירה רלבנטי, ל פי המידע שמסר המבקש, למספר מהמשיבים (3,4,6) . ראשית, יש לבצע מסירה עבור כל אחד מהמשיבים גם אם מדובר באותה כתובת. שנית, אישור מסירה כדין הם אישורים חתומים בידי המקבל. אם קיבל הנמען וסירב לחתום, נדרש אישור המוסר על כך. במסירה לאחר עבור הנמען, יש לציין במפורש עבור מי בוצעה המסירה ולידי מי בוצעה המסירה בפועל. במקרה של סירוב לחתום, יש לציין כי המסמכים הושארו במקום. יש להקפיד ברישום השמות הפרטיים שכן כל המשיבים נושאים אותו שם משפחה.

יש לבצע המצאה חוזרת ולהמציא אישורי מסירה כדין.
נא בתוך 30 ימים.

ההחלטה ניתנה בסמכותי כרשמת.

המזכירות תדוור לצדדים ותעקוב.
ניתנה היום, י"א כסלו תשע"ט, 19 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עידן אור
נתבע: סמה סבין קטרין
שופט :
עורכי דין: