ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עו"ד עמי פולמן נגד משה עוזרי בניה ויזמות בע"מ :

בפני כבוד ה שופט אביגדור דורות

המבקש:
עו"ד עמי פולמן, המפרק הזמני

נגד

המשיבים:

  1. משה עוזרי בניה ויזמות בע"מ
  2. כונס הנכסים הרשמי מחוז ירושלים
  3. בנק המזרחי טפחות בע"מ
  4. איטונג בע"מ
  5. איטונג ריצופים בע"מ
  6. בליאה יזמות בע"מ

החלטה

1. לאור האמור בבקשת המפרק הזמני וכן לאור הדברים שנשמעו היום בדיון, יש מקום להיענות לבקשת הפירוק לאור קיומה של עילת פירוק בשל חדלות פירעון, כאשר חובות החברה מגיעים לסכום של כ-26 מיליון ₪. משום כך, ניתן בזה צו לפירוק החברה (המשיבה 1).

2. לאור העובדה שהמפרק הזמני ביקש לסיים את תפקידו ולא למנותו כמנהל מיוחד, יש צורך למנות גורם אחר לתפקיד המנהל המיוחד. נציג הכנ"ר שהיה מופתע בדיון מבקשת המפרק הזמני שלא להתמנות לתפקיד במסגרת הפירוק ביקש שהות על מנת להציע מספר עורכי דין לתפקיד. ב"כ המשיבות 4 ו-5 ביקש להחיש את ההליך ולא להמתין עד שיוצעו מספר מועמדים לתפקיד וקבלת תגובות מצד הצדדים האחרים, לאור ההתקדמות המועטה שחלה מאז הוגשה בקשת הפירוק , מבחינת הנושים. אכן, יש הצדקה מסוימת לטענות ב"כ המשיבות הנ"ל ואין זה יעיל למנות את המפרק הזמני למנהל מיוחד לתקופה קצרה יחסית, עד שיוחלף על ידי המנהל המיוחד "הקבוע". יש להניח כי תקופת הביניים "תבוזבז" ולא תנוצל באופן מיטבי. משום כך אני מקבל את ההצעה למנות לתפקיד המנהל המיוחד את עו"ד מוטי בן ארצי שנכח באולם בית המשפט, בכפוף להסכמתו. בהנחה שתינתן הסכמה, עו"ד בן ארצי ימציא התחייבות על סך 80,000 ₪ וזאת תוך 7 ימים מהיום.

3. המנהל המיוחד יבחן כיצד ומדוע צברה החברה חובות בסדר גודל של כ- 26 מיליון ₪ בהתחשב באופי פעילותה. בנוסף יטפל המנהל המיוחד בתביעות חוב של עובדים, בכפוף לתשלום שכר בדיקת התביעות על ידי העובדים. כמו כן יבחן המנהל המיוחד את נושא התביעות המשפטיות התלויות ועומדות, לרבות התביעה שטרם הוגשה ביחס אליה הוכנה כבר טיוטת כתב תביעה על סך 4 מיליון ₪, כמפורט בדבריו של עו"ד צוריאל בדיון היום. בנוסף תיבדק האפשרות להגיש תביעה כנגד דיירים שביצעו שיפורים ושדרוגים בדירות וטרם שולמה לחברה תמורה עבור כך. במסגרת בחינה זו ייבדקו סיכויי הגביה וההוצאות הכרוכות בהגשה ובטיפול בתביעות.

4. נושאים נוספים שייבדקו על ידי המנהל המיוחד הינם ההצעה לרכישת מניות החברה, ככל הנראה בגין הסיווג הקבלני הקיים; העברה בנקאית בסך 400,000 ₪ מחשבון החברה בבנק מזרחי טפחות לחשבון מנהלה; וכן את האפשרות לגבות כספים המגיעים לחברה בשל סיום העבודות באתרי הבניה.

5. המנהל המיוחד ישקול את נחיצות הצווים כלפי בנקים וחברות אשראי וכלפי הנהלת בתי המשפט, בהתאם להצעתו של ב"כ המשיבות 4 ו-5 במהלך הדיון היום.

6. המפרק הזמני יגיש דו"ח מפורט על סיום תפקידו וזאת תוך 21 ימים מהיום.

המזכירות תשלח ההחלטה לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, י"א כסלו תשע"ט, 19 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עו"ד עמי פולמן
נתבע: משה עוזרי בניה ויזמות בע"מ
שופט :
עורכי דין: