ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אהרון בכר נגד שיכון ובינוי נדל"ן בע"מ :

12
לפני כבוד הרשמת קרן כ"ץ

המבקש:
אהרון בכר
באמצעות אסתר בן זקן ומשה בכר האפוטרופסים לגופו ורכושו של בכר אהרון.

נגד

המשיבות:
1.שיכון ובינוי נדל"ן בע"מ
2. לוינשטין נכסים בתחנה בע"מ, ח.פ. 514575364

החלטה

בפני מונחת בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר הגנה ביום 24.1.18. כמו כן מונחת תשובת המשיבות והתגובה לתשובה של המבקש. מדובר בפסק דין שניתן לפינוי דוכן בתחנה המרכזית וסילוק יד.
המבקשים טוע נים כי יש לבטל את פסק הדין מחמת הצדק מאחר ונפל פגם בהליך ההמצאה של כתב התביעה. המבקשים טוענים כי הנתבע מצוי במצב פיזי ונפשי קשה ביותר, כך שיש ספק רב אם הבין כלל מה הומצא לו ומה נדרש ממנו לעשות במצב דברים זה. כמו כן נטען כי למרות האמור בבקשה לא צורף אישור מסירה של התביעה החתום ע"י המבקש ולכן פסק הדין שניתן בהיעדר הגנה הוא פגום ויש לבטלו. עוד נטען ע"י המבקש כי הוא נמצא בנכס עשרות שנים משנות ה- 70 וזה כשלעצמו טענת הגנה טובה. המשיבות טוענות כי עובר למתן פס"ד ואף לאחריו, הנתבע היה מיוצג. עובדה אשר מעידה כי אין הסבר למחדל הנתבע. המשיבות צירפו בפעם הראשונה את אישור המסירה החתום על ידי המבקש לתשובתם.
לגופה של החלטה: היות ופסק הדין שניתן בהיעדר הגנה ניתן על בסיס בקשה שלא צורף אליה אישור המסירה והוא היה חסר בעת מתן פסק הדין, הרי שפסק הדין שניתן פגום. לכן לביהמ"ש אין שיקול דעת אלא עליו לבטל את פסק הדין הפגום. כמו כן מדובר בפסק דין פינוי של נכס וסילוק יד צעד שאינו הפיך וזו סיבה בלעדית לאפשר לאדם להשתמש בזכותו הבסיסית להתגונן בפני סעד כה קיצוני, ביחוד משנטען שהוא מחזיק בנכס עשרות שנים ארוכות שזוהי טענת הגנה טובה. מחד הוגשה הבקשה לביטול באיחור ומנגד הבקשה למתן פסק דין עצמה הייתה פגומה ולא צורף לה אישור המסירה. לכן כל צד יישא בהוצאותיו. פסק הדין מבוטל. המבקש יגיש באמצעות אפוטרופסיו כתב הגנה בתוך 30 ימים מהיום. המזכירות תשלח העתק החלטתי זו לב"כ שני הצדדים ותביא בפני את התיק באמצעות משימה לבדיקת הגשת כתב הגנה בעוד 32 ימים מהיום.
ניתנה היום, י"א כסלו תשע"ט, 19 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אהרון בכר
נתבע: שיכון ובינוי נדל"ן בע"מ
שופט :
עורכי דין: